خانه / آموزشی / آمریکا خواستار کاهش تنش میان امارات و قطر شد

آمریکا خواستار کاهش تنش میان امارات و قطر شدپایگاه هوایی العدید در 30 کیلومتری جنوب غربی دوحه پایتخت قطر قرار دارد و در زمان حاضر حدود 11 هزار نظامی – عمدتا از نیروی هوایی – آمریکا در آن مستقر هستند.
وزیر دفاع قطر اخیرا اعلام کرد که این پایگاه گسترش پیدا خواهد کرد تا تبدیل به یک پایگاه دائمی شود.
به گزارش روز سه شنبه منابع خبری قطر، این سخنگو اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا، قطر و امارات متحده عربی را دو شریک مهم منطقه ای خود می داند.
سخنگوی نیروهای آمریکایی خواستار « یافتن راه های حقیقی برای کاهش تنش» شد.
این گزارش می افزاید؛ از نظر آمریکا ادامه تنش میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس علاوه بر تهدید منابع راهبردی آمریکا، به نفع ایران تمام می شود.
سخنان مقام نظامی آمریکا در حالی بیان شد که برخی گزارش ها حاکیست؛ امارات معتقد است افق روشنی برای حل اختلافات با قطر و کاهش تحریم ها علیه آن وجود ندارد لذا قصد دارد فشارها بر دوحه را افزایش دهد.
تنش بین امارات و قطر طی ماه گذشته با رد و بدل شدن اتهامات بالا گرفت. ابتدا قطر، امارات را به نقض حریم هوایی این کشور متهم کرد و در مقابل امارات، جنگنده های قطری را به رهگیری هواپیماهای مسافربری خود متهم کرد.
عربستان، امارات، بحرین و مصر 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را هم بستند.
قطر همواره اتهامات این کشورها را رد کرده است.
قرار است بهار آینده اختلاف میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس با برگزاری نشستی در کمپ دیوید با حضور آمریکا حل و فصل شود.
شبد**خاورم**1508**1379انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید