خانه / دسته‌بندی نشده / ابتکار: دولت دوازدهم برای حقوق بانوان جایگاه ویژه ای قائل است

ابتکار: دولت دوازدهم برای حقوق بانوان جایگاه ویژه ای قائل استبه گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در همایش زنان نقش آفرین شهرستان ورامین که در محل سالن همایش های شهرداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: رئیس جمهوری در دولت دوازدهم به بحث اشتغال و تولید بنا بر شاخصه های ملی توجه ویژه ای داشته و بر ضرورت توجه به ساماندهی اقتصادی تأکید دارد.
وی افزود: ادامه روند کاهش تورم، خروج از رکود، توجه به تولید، رونق صادرات و اقتصادی در دستور کار دولت قرار دارد و این مهم در دولت دوازدهم با جدیت بیشتری دنبال می شود.
ابتکار تصریح کرد: دولت دوازدهم در عرصه اجتماعی نیز به نقش بانوان توجه ویژه ای دارد و آنان را همواره در کنار مردان می داند چرا که دست یابی به جامعه بالنده بدون توجه به نقش زنان میسر نمی شود.
وی افزود: بر اساس قانون اساسی و رویکرد دولت دوازدهم، بانوان از سهم برابری در جامعه برخوردارند و باید برای تمام دختران و زنان جامعه فرصت های برابر ایجاد کرد تا ارکان جامعه به درستی پیشرفت کند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تأکید کرد: امروز جامعه اسلامی به جامعه و خانواده ای نیاز دارد که به یکدیگر احترام بگذارد، تا خانواده بتواند با افزایش تاب آوردی مشکلات آینده و پیش رو را بردارد.
وی گفت: دختران و پسران ما باید از نوجوانی مهارت زندگی را کسب کنند و در این مهم نظام آموزش و پرورش نقش به سزایی دارد و باید در کنار نگاه به مباحث علمی و افزایش محفوظات، مهارت های زندگی را به آنان آموزش داد.
ابتکار تأکید کرد: هر شهروند ایرانی باید حقوق شهروندی خود را بشناسد که چه حقوقی در جامعه دارد و مسئولیت و تکالیف او چیست، دست یابی به هدف میسر نمی شود جز این که آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز علمی وارد میدان شوند تا جامعه را از حقوق خود آگاه سازند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به این که نرخ بیکاری بانوان در جامعه بیش از مردان است گفت: رفع مشکل بیکاری به همت تلاش تمام مسئولان و بهره گیری از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد به دست می آید ، سازمان های که به صورت داوطلبانه و با انگیزه های دینی وارد میدان می شوند و بخشی از مشکلات جامعه را به دوش می کشند.وی تأکید کرد: خدمت داوطلبانه در عرصه های اجتماعی یک طرفه نیست باید در قبال آن خدماتی که با نیت صادقانه و رضایت خداوند ارائه می شود، آرامشی کامل که سرمایه جامعه است به دست آید.
خبرنگار: سید حسن میری **انتشار: مجید ملازاده
تهرام/7254//1348/1772انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید