خانه / آموزشی / ابراز نگرانی مصر از بازگشت داعشی ها به شمال آفریقا

ابراز نگرانی مصر از بازگشت داعشی ها به شمال آفریقابه گزارش ایرنا ، صفحه رسمی وزارت خارجه مصر در فیس بوک روز یکشنبه نوشت: وزیر خارجه مصر در خصوص گسترش تروریسم به ویژه با بازگشت تروریست های داعش از سوریه و عراق و تلاش آن ها برای فرار به لیبی و منطقه ساحل ابراز نگرانی کرد و گفت که این عاملی برای تهدید امنیت و ثبات کل منطقه و ادامه مهاجرت غیر قانونی در آفریقا است.
سامح شکری تاکید کرد که مصر و همه طرف های منطقه ای و بین المللی از روند سیاسی کنونی در لیبی تحت حمایت سازمان ملل حمایت می کنند و راه حل نهایی برای بحران لیبی نیز باید نشات گرفته از اراده و توافق همه گروه های لیبیایی باشد.
وی همچنین گفت: مصر برای یکپارچگی ارتش لیبی تلاش می کند تا این ارتش بتواند وظایف خود را که همان تامین امنیت و ثبات در این کشور و نابود کردن تروریسم است، انجام دهد.
از سوی دیگر غسان سلامه نیز گزارشی کامل از نتایج تماس های اخیر خود با گروه های مختلف لیبیایی ، برنامه های آینده خود برای آرام کردن اوضاع در لیبی ، تشویق طرف های مختلف در این کشور برای در پیش گرفتن راه حل سیاسی و آمادگی برای انتخابات ارائه داد.
دو طرف در پایان بر اهمیت و ضرورت تلاش همه طرف های منطقه ای و بین المللی برای مهار بحران لیبی و جلوگیری از عمیق تر شدن اختلافات میان مردم این کشور تاکید کردند.
خاورم **2041**3404**خبرنگار: سید شاهپور حسینی**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید