خانه / دسته‌بندی نشده / اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در محدوده مرکزی مشهد

اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در محدوده مرکزی مشهدمحمد مقدوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا خودرو های فاقد معاینه فنی و بدون ثبت پلاک توسط دوربین های نصب شده در معابر محدوده اجرای طرح، اعمال قانون می شوند.
وی با اشاره به ابلاغ قانون هوای پاک در اواخر مرداد ماه امسال توسط رئیس جمهوری اظهار کرد: از جمله موارد مطرح شده در این قانون، معاینه فنی و کاهش مدت معاینه فنی خودرو ها از پنج سال به چهار سال است.
وی گفت: با توجه به اینکه خودرو های فاقد معاینه فنی در محدوده اجرای این طرح جریمه می شود، مالکین آنها باید نسبت به انجام معاینه فنی خودرو اقدام نمایند.
مقدوری افزود: هم اکنون 39 مرکز معاینه فنی خودرو با 55 خط در این استان فعال است که از این تعداد پنج مرکز در مشهد و بقیه در دیگر شهرستان های استان مستقر است.
وی اظهار کرد: شهروندان از هم اکنون برای معاینه فنی خودروها به این مراکز مراجعه کنند تا در زمان آغاز اجرای طرح با ازدحام و شلوغی این مراکز مواجه نشوند.
وی گفت: سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) به دوربین های پلاک خوان شهری متصل شده و از این طریق با آغاز اجرای طرح مزبور، خودروهای فاقد معاینه فنی شناسایی و اعمال قانون می شود.
1906 / 6053 خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید