خانه / دسته‌بندی نشده / از ترامپ خواستم آمریکا یک کانال ارتباطی با حزب الله لبنان ایجاد کند

از ترامپ خواستم آمریکا یک کانال ارتباطی با حزب الله لبنان ایجاد کندبه گزارش ایرنا، کرتزر در گفت و گو با تارنمای شبکه تلویزیونی «المیادین» که روز جمعه منتشر شد، تاکید کرد که دولت آمریکا باید در راستای منافع خود یک کانال ارتباطی امنیتی را با حزب الله لبنان به صورت محرمانه ایجاد کند.
وی افزود: کارکرد این کانال ارتباطی باید صرفا محدود به مسائل امنیتی باشد و ربطی به مسائل سیاسی یا دیپلماتیک نداشته باشد.
البته کرتزر گفت که بعید می داند که دولت آمریکا با چنین پیشنهادی موافقت کند.
آمریکا، حزب الله لبنان را که نقش مهمی در آزادسازی لبنان از اشغال رژیم صهیونیتسی و مبارزه با گروه های تروریستی تکفیری داشته است، در فهرست خودساخته گروه های تروریستی قرار داده است.
این دیپلمات باتجربه آمریکا در بخش دیگر گفت و گوی خود با المیادین وضعیت منطقه خاورمیانه را خطرناک توصیف کرد و احتمال وقوع یک جنگ جدید را بسیار بالا دانست.
کرتزر افزود: وقتی خطر وقوع جنگ افزایش پیدا می کند احتمال محاسبات اشتباه نیز افزایش می یابد و این چیزی است که باید از آن نگران بود.
سفیر پیشین آمریکا در فلسطین اشغالی درباره پندارهای امنیتی رژیم صهیونیستی از وضعیت کنونی منطقه نیز گفت: اسرائیل می پندارد که حوادث سوریه که با خود افزایش نقش ایران و مداخله حزب الله را به همراه داشت، تاثیر منفی بر موقعیت استراتژیک آن داشته است.
وی در عین حال گفت که رژیم صهیونیستی طی یک دهه اخیر قدرت خود را افزایش داده است.
سفیر پیشین آمریکا در فلسطین اشغالی اما درباره میزان توانمندی سامانه دفاع موشکی جدید رژیم صهیونستی اظهاربی اطلاعی کرد.
کرتزر با یاداوری جنگ سال 2006 بین لبنان و رژیم صهیونیستی گفت که این جنگ بسیاری ویرانگر بود و هر جنگ جدید دیگری غم انگیزتر خواهد بود.
وی تاکید کرد که در جنگ احتمالی آینده رژیم صهیونیستی آسیب ها و تلفات انسانی زیادی را متحمل خواهد شد.
خاورم**2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید