خانه / دسته‌بندی نشده / اقلیم در بحران: افزایش بی سابقه ارزش برابری دلار در کردستان عراق

اقلیم در بحران: افزایش بی سابقه ارزش برابری دلار در کردستان عراقدر پی توقف هرنوع معاملات بانکی و پولی از سوی بانک مرکزی عراق با اقلیم کردستان عراق بدلیل برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق ارزش برابری دلار در مقابل دینار افزایش چشمگیری داشت به نحوی که در ده ماه گذشته بی سابقه بوده است.
عبدالقادر شوانی که در بازار صرافهای اربیل صرافی دارد با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: در دو روز گذشته بانک مرکزی هیچ معامله بانکی و پولی با اقلیم انجام نداد که همین باعث شد نرخ دلار در مقابل دینار از 122 هزار به 127 هزار دینار افزایش یابد .
وی افزود: این افزایش نرخ در 10 ماه گذشته سابقه نداشته است.
در خصوص تاثیر اقدام بانک مرکزی بر بازار ارز اقلیم کردستان عراق این صراف کرد عراقی اضافه کرد: در دو روز گذشته خواست مردم برای خرید دلار بشدت افزایش پیدا کرده است و پیش بینی می شود با ادامه این ممنوعیت از سوی بانک مرکزی عراق بازار ارز شاهد هجوم بیشتر مردم برای خرید دلار باشد.
دولت مرکزی عراق در یکی از اقدامات خود علیه برگزاری یک جانبه همه پرسی بانک مرکزی را ملزم کرد معاملات بانکی و پولی را با بانکهای اقلیم و شرکتهای همکار دولت اقلیم کردستان عراق کاملا متوقف نماید.
خاورم**380**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید