خانه / دسته‌بندی نشده / الحیات: نخست وزیر لبنان برای دیدار با پوتین به مسکو سفر می کند

الحیات: نخست وزیر لبنان برای دیدار با پوتین به مسکو سفر می کندبه گزارش ایرنا، الحیات افزود: سعد الحریری سفرهای خارجی خود را به منظورجلب حمایت از لبنان در مواجهه با بار سنگین بحران پناهجویان بر اقتصاد لبنان وحمایت از ارتش این کشور ادامه خواهد داد بخصوص اینکه ‘ ایمانوئل مکرون’ رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده که تشکیل یک نشست بین المللی در چهار ماهه اول سال آینده میلادی برای حمایت مالی از لبنان و سرمایه گذاری در بخش های زیر بنایی این کشور را خواستار است.
لبنان میزبان حدود یک و نیم میلیون پناهجوی سوری و نیم میلیون آواره و پناهجوی فلسطینی است که تقریبا به اندازه نیمی از جمعیت این کشور محسوب می شوند.
این روزنامه سعودی نوشت که نخست وزیر لبنان با ‘ ولادیمیر پوتین ‘ رئیس جمهوری ، ‘دیمیتری مدودوف ‘ نخست وزیر و ‘سرگئی لاوروف ‘ وزیر امور خارجه روسیه دیدار خواهد کرد.
الحریری بتازگی به آمریکا و فرانسه سفر و با ‘ دونالد ترامپ’ و ‘ امانوئل مکرون’ رئیسان جمهوری و دیگر مقامات ارشد این دو کشور دیدار و گفت وگو کرده است.
رئیس حزب جریان المستقبل در گفت وگوئی رسانه ای و در پاسخ به این سوال آیا در دیدار با پوتین از وی خواهد خواست از حمایت از ‘ بشار الاسد’ رئیس جمهوری سوریه دست بردارد ، گفت:بحث های ما بسیار صریح است و در خصوص این موضوع نیز گفت و گو خواهیم داشت.

به نوشته الحیات ، نخست وزیر لبنان در مصاحبه با پایگاه ‘ سی نیوز’ در پاریس گفت: حمایت از ارتش لبنان باعث تقویت دولت و موسسات آن و قدرت یافتن آن در مبارزه با تروریسم می شود که بسیاری از کشورها را تهدید می کند.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد ، نشست احتمالی که قرار است در ایتالیا با هدف حمایت از ارتش لبنان برگزار شود بتواند کمک های مطلوب لبنان را جلب کند.
مکرون به سعد الحریری اطمینان داده است که فرانسه و اروپا را برای مشارکت در دو کنفرانس که به منظور حمایت از لبنان و حل بحران آوارگان برگزار خواهد شد، ترغیب خواهد کرد.
تاکنون زمان دقیق این نشست های بین المللی مشخص نشده است.
به نوشته الحیات، سعد الحریری در فرانسه گفت: به عنوان یک مسلمان میانه رو داعش دشمن اول من است و گروه هایی مانند داعش، النصره و القاعده نماینده اسلام حقیقی نیستند. من معتقدم که ما داعش را شکست خواهیم داد چرا که همه جهان ضد این گروه است بخصوص جهان اسلام.
وی افزود: ما نیازمند هستیم که ارتش لبنان و موسسات امنیتی آن تقویت شوند، جهان باید ما را در این امر یاری دهد.
نخست وزیر لبنان اضافه کرد: ارتش ما بود که در جنگ با داعش موفق و وارد ارتفاعات منطقه بقاع شد و عناصر تروریستی را از این مناطق طرد کرد.
سعد الحریری ادعا کرد: ساعت سه بامداد تروریست ها پرچم سفید نشان دادند و خواستار مذاکره شدند. ما نیز برای اطلاع یافتن از سرنوشت نظامیان ربوده شده لبنانی با آنها وارد مذاکره شدیم در نتیجه مذاکره دریافتیم که نظامیان لبنانی کشته شده اند پس از آن به تروریست ها اجازه دادیم که به سمت شرق سوریه منتقل شوند.
داعش سه سال قبل با حمله به شهرک عرسال در شمال شرق لبنان تعدادی از نظامیان لبنانی را ربود و اکنون مشخص شده است که همه آنان را کشته است.
خاورم**9366** 1324
مترجم:صغری رحیمی // انتشار دهنده: فردین پازوکیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید