خانه / آموزشی / الوطن: ترکیه فرماندهان گروه های تروریستی در سوریه را فراخواند

الوطن: ترکیه فرماندهان گروه های تروریستی در سوریه را فراخواندبه گزارش ایرنا، الوطن افزود: این تروریست ها به منظور اطلاع از برنامه های رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه برای آغاز یک عملیات جدید در خاک سوریه، به آنکارا احضار شده اند.
این روزنامه به نقل از منابع مخالفان سوری افزود: فرماندهان گروه های تروریستی روز شنبه گذشته (18 فروردین) برای برگزاری نشست با مسئولان ارتش، دستگاه اطلاعاتی و رئیس جمهوری ترکیه به صورت فوری به آنکارا رفته اند.
برخی از این منابع احتمال داده اند که اردوغان برای آغاز عملیات جدیدی در خاک سوریه برنامه ریزی می کند به ویژه که پیش از آغاز عملیات نظامی به عفرین موسوم به شاخه زیتون نیز نشست مشابهی با فرماندهان گروه های تروریستی برگزار شده بود.
کارشناسان، شرایط سیاسی و میدانی کنونی را برای آغاز عملیات نظامی جدید از سوی ترکیه در خاک سوریه نامناسب می دانند به ویژه که این کشور نمی تواند موافقت مسکو و تهران را برای این عملیات دریافت کند زیرا هر دو مخالف توسعه طلبی بیشتر ترکیه در خاک سوریه هستند.
شکاف میان ترکیه و روسیه نیز پس از اتهام زنی آنکارا به مسکو برای دست داشتن در حمله شیمیایی به غوطه بیشتر شده است. ونشانه های این موضوع را می توان در سخنان روز دوشنبه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه درباره ضرورت خروج ترکیه از عفرین و سپردن کنترل این شهر به دولت سوریه مشاهده کرد.
‘امیر حاتمی’ وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز روز گذشته خواستار احترام ترکیه به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه شد و اعلام کرد همه کشورهایی که بدون اجازه دمشق وارد سوریه شده اند، باید خاک این کشور را ترک کنند.
خاورم**8005 *1049انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید