خانه / آموزشی / انتقاد عفو بین الملل برای اخراج بیش از 2000مهاجر صحرای غربی از الجزایر

انتقاد عفو بین الملل برای اخراج بیش از 2000مهاجر صحرای غربی از الجزایربراساس این گزارش، سازمان عفو بین الملل امروز با صدور بیانیه ای شدید الحن علیه دولت الجزایر این اقدام الجزیره را محکوم کرد و خواستار پایبندی بیشتر آن کشور به اصول و مقررات و کنوانسیون های بین المللی در زمینه رعایت اصول انسانی در قبال مهاجران شد.
دیلی میل در گزارشی مستقل از این بیانیه سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: با وجود این که بیش از 100 هزار مهاجر کشور همسایه صحرای باختری امروزه در الجزایر زندگی می کنند، ادامه روند دستگیری و اخراج آنها از الجزایر یک فاجعه انسانی توجیه ناپذیر به حساب می آید.
هوبا ممرایف، مدیر مرکز تحقیقات شمال آفریقای عفو بین الملل امروز از دولت الجزایر خواست تا به این روند غیر انسانی در سیاست های مهاجرتی خود پایان دهد.
در عین حال پایگاه خبری انگلیسی ‘میدل ایست مانیتور’ نیز امروز در گزارشی از الجزیره و به نقل از چند منبع کشور نیجر در غرب آفریقا اعلام کرد که دولت الجزایر هفته گذشته در حالی بیش از 950 مهاجر صحرای باختری را از این کشور اخراج کرد که این کشور همراه با لیبی یکی از مهم ترین مرزهای آبی ترانزیتی برای مهاجرت آفریقاییان به سراسر جهان به ویژه به قاره اروپا است.
براساس این گزارش، طی دو ماه گذشته نیز حدود 2 هزار و 800 مهاجر نیجریه ای و 5 هزار مهاجر آفریقایی دیگر نیز در این کشور دچار سرنوشت مشابه شده بودند و هزاران مهاجر دیگر به ویژه از نیجر با طی کردن بیش از 2 هزار کیلومتر راه های صعب العبور زمینی پس از رسیدن به خاک الجزایر با سرنوشت اسف باری روبه رو شده اند که از اصول بشردوستان به دور است.
به گزارش این پایگاه خبری انگلیسی، در عین حال گروه های حقوق بشری قاره آفریقا و اروپا نیز طی دیروز و امروز دستگیری مهاجران، اخراج گروهی و غیر قانونی آنها توسط نیروهای امنیتی الجزایر را به شدت محکوم کردند.
این گزارش حاکی است که دولت نیجر نیز دیروز با ارسال یادداشتی رسمی به دولت الجزایر نسبت به بی مهری ماموران امنیتی آن کشور با مهاجران نیجر اعتراض کرد.
دولت مالی نیز امروز در اقدامی مشابه اعلام کرد که از 955 مهاجر اخراج شده هفته گذشته از الجزایر 300 تن اهل مالی بودند که دولت الجزیره باید پاسخگوی این اقدام غیر انسانی خود باشد.
خاورم 1378**1144
مترجم علی نصیری** انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید