خانه / دسته‌بندی نشده / اژدر روسی برای نابودی شهری مانند واشنگتن

اژدر روسی برای نابودی شهری مانند واشنگتنبه گزارش ایرنا، نشریه آمریکایی فوربس در تازه ترین شماره خود نوشته است: استاتوس 6 که «پدر» و «مادر» همه بمب ها از جمله نابود کننده ترین جنگ افزارهای جهان است، پس از انفجار در سواحل دشمن می تواند موجی به ارتفاع آسمانخراش ایجاد و شهری مانند واشنگتن و پیرامون آن را نابود کند.
خبرگزاری اسپوتنیک روز یکشنبه به نقل از این گزارش نوشت: این اژدر که وحشتناک ترین جنگ افزار ساخته شده تاکنون است و با کلاهک هسته ای می تواند به سواحل دشمن برسد، نخستین بار سال 2015 از آن یاد شد، زیرا خواسته یا ناخواسته زمان دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با نمایندگان وزارت دفاع در تلویزیون نمایش داده شد.
در ادامه گزارش آمده است که برخی منابع آمریکا با استناد به سازمان اطلاعات این کشور، آزمایش جنگ افزار نابود کننده را تایید کرده اند.
برپایه اطلاعات اعلام شده، این سلاح می تواند 10 هزار کیلومتر را در عمق تا یک کیلومتری زیر آب بپیماید و طرح «ابراژدر» نیز در دهه 1950 با نام «ت-15» شکل گرفت.
در پایان گزارش آمده است: قدرت ویرانگر ت-15 وحشتناک است. در صورت شلیک تا فاصله 18،5 کیلومتری از مرکز انفجار بلندای امواج آب به 101 تا 228 متر خواهد رسید، در شعاع 185 کیلومتری هم 10 تا 22 متر می شود، سپس در فاصله 925 کیلومتری دو تا شش متر خواهد بود و آلودگی رادیواکتیوی را نیز باید به این سونامی هراس آور افزود.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید