خانه / آموزشی / بولتون محصول سیاست جنگ طلبانه واشنگتن در قبال ایران است

بولتون محصول سیاست جنگ طلبانه واشنگتن در قبال ایران استدر مقاله منتشر شده در روز دوشنبه در تارنمای الجزیره آمده است: حدود چهار دهه است که واشنگتن رفتاری مهربانانه با ایران ندارد و این رفتار و سیاست های نامهربانه در قبال ایران اتخاذ می کند برخاسته از نفوذ و قدرت منطقه ای تهران است.
روند مستمر انتقادها و رجزخوانی ها یادآور این نکته است که مخالفت با ایران یکی از بخش های اصلی سیاست خارجی آمریکاست. کاربرد عناوین و جملاتی مانند ‘محور شرارت’ ‘جرج بوش’، ‘ایران را بمباران کنید’ سناتور ‘جان مک کین’، ‘در مدنظر بودن همه گزینه ها’ی ‘باراک اوباما’ و ‘ایران را زیر ذره بین قرار دهید’ ‘مایکل فلین’، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، موید ضدیت سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران است.
از این رو، جای تعجب نیست. بولتون نیز صرفا محصول فضای سیاسی حاکم بر واشنگتن و آمادگی همیشگی برای مقابله با ایران است. درواقع، با انتخاب او به عنوان مشاور جدید امنیت ملی آمریکا، صدای جنگ طلبانه دیگری که طرفدار مقابله شدید با دشمنان آمریکاست، وارد گود گفت وگوهای سیاست خارجی دولت ترامپ شد.
بولتون از دیرباز یکی از منتقدان سرسخت جمهوری اسلامی بوده که نه تنها خواستار لغو کامل توافقنامه هسته ای ایران است بلکه در رویای خام تغییر حکومت در این کشور است.
بولتون و ‘مایک پمپئو’ که از سوی ‘دونالد ترامپ’ به عنوان وزیر خارجه و جانشین ‘رکس تیلرسون’ انتخاب شد، هر دو تحت تاثیر لابی های طرفدار صهیونیست ها و سعودی ها و اندیشکده هایی هستند که از سوی دشمنان ایران در خلیج فارس تامین مالی می شوند و خواستار اتخاذ سیاستی سختگیرانه تر علیه ایران هستند.
بولتون که زمانی سفیر آمریکا در سازمان ملل بود، با خروج آمریکا از توافقنامه هسته ای ایران موافق است و می گوید، توافق هسته ای ایران از طریق مذاکرات آمریکا و اروپا قابل اصلاح نیست.
بولتون که با گروه تروریستی منافقین ارتباطی نزدیک دارد، توانست در سال 2012 نام این گروه را از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا خارج کند.
پمپئو نیز همانند بولتون منتقد توافقنامه هسته ای ایران بوده و مدعی است که این توافقنامه فاجعه بار است.
آساق**1088**1577انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید