خانه / آموزشی / تاکید رهبر کره شمالی بر تنش زدایی بین دو کره

تاکید رهبر کره شمالی بر تنش زدایی بین دو کرهبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری یونهاپ، رهبر کره‌شمالی در این دیدار افزود: تقویت فضای صمیمانه و آشتی دو کره از اهمیت بالایی برخوردار است.
او از دیدار هیات کره‌شمالی با مقامات کره‌جنوبی در حاشیه المپیک زمستانی ابراز رضایت کرده و گفت: توجه کره جنوبی به این هیات نشانه ای از امکان بهبود روابط دو کشور است.
در این دیدار ‘کیم یونگ نام’ رییس هیات اعزامی عالیرتبه کره شمالی به کره جنوبی، گزارشی از سه روز سفر این هیات به سئول به ‘کیم جونگ اون’ ارایه کرد.
هیات عالی رتبه کره شمالی که عصر جمعه با هدف شرکت در مراسم افتتاح المپیک زمستانی ‘پیونگ چانگ’ به کره جنوبی سفر کرده بود، یکشنبه شب سئول را به مقصد پیونگ یانگ ترک کرد.
‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کره شمالی و ‘کیم یونگ نام’ مرد شماره دو این کشور از اعضای شناخته شده این هیات بودند.
‘چو هوی’ رییس کمیته ملی المپیک کره شمالی و ‘ری سون گوون’ رییس کمیته متحد صلح سرزمین مادری کره شمالی از دیگر اعضای هیات بلند مرتبه کره شمالی در این سفر بودند.
هیات بلند مرتبه کره شمالی روز جمعه و به منظور شرکت در آیین افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی کره جنوبی به این کشور سفر کرده بود.
در جریان این سفر و در اتفاقی نادر در روابط دو کره، رئیس جمهوری کره جنوبی علاوه بر اینکه در حاشیه افتتاح بازی های المپیک زمستانی با ‘کیم یونگ نام’ مرد شماره 2 پیونگ یانگ و ‘کیم یو جونگ’ خواهر رهبر کره شمالی دیدار کرد بلکه رییس جمهور کره جنوبی این هیات را روز شنبه با کاخ ریاست جمهور دعوت و با آنها ملاقات کرد.
در جریان نشست سه ساعته خواهر و مرد شماره دو کره شمالی با رئیس جمهوری کره جنوبی در خانه آبی موسوم به کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی، خواهر رهبر کره شمالی، رییس جمهور کره جنوبی را به پیونگ یانگ دعوت کرد.
خواهر رهبر کره شمالی در این نشست گفته بود رهبر کره شمالی خواستار سفر رییس جمهور کره جنوبی به ‘پیونگ یانگ’ در کوتاه ترین زمان ممکن و به منظور شرکت در ‘دور سوم گفت و گوهای دو کره’ است.
این هیات در طول سه روز سفر به کره جنوبی، همچنین با نخست وزیر کره جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.
**آساق**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید