خانه / دسته‌بندی نشده / تحقیق مالزی در مورد پرواز مرموز ام.اچ 370 در ماداگاسکار

تحقیق مالزی در مورد پرواز مرموز ام.اچ 370 در ماداگاسکاربه گزارش ایرنا، ‘لئو تیونگ لای’ وزیر حمل و نقل مالزی روز چهارشنبه اعلام کرد این تیم به مادگاسکار رفت اما اکنون بسیار زود است که گفته شود این قطعات به پرواز ناپدید شده ام.اچ370 مالزی تعلق دارد.
پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی بیش از سه سال پیش با 239 سرنشین از جمله دو مسافر ایرانی در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد و به رغم گذشت سال ها از این حادثه از سرنوشت آن تاکنون خبری به دست نیامده است.
قطعات که گفته می شود توسط ‘بلاین گیبسون’ در مادگاسکار یافت شده اند، به عنوان ‘یک قطعه کوچک’ معرفی شده و توسط سازمان حمل و نقل مالزی تحت بررسی قرار می گیرد.
براساس گزارش شبکه خبر آسیا، وزیر حمل و نقل مالزی خاطرنشان کرد که فرایند عملیاتی استاندارد در خصوص اینکه آیا افسران مالزی به ماداگاسکار سفر کنند و یا اینکه قطعات به مالزی آورده شوند، مورد بررسی قرار گرفت.
ناپدید شدن این بوئینگ 777 به یکی از معماهای پیچیده هوایی جهان تبدیل شده است.
این اعتقاد وجود دارد که این هواپیما با انحراف هزاران مایلی از مسیر اصلی خود به سمت آبهای جنوب اقیانوس هند حرکت و در سواحل غرب استرالیا سقوط کرده است.
تاکنون قطعات زیادی از جزایر اقیانوس هند و سواحل شرقی آفریقا یافته شده که دستکم در سه مورد، تعلق آنها به این پرواز مورد تایید واقع شد.
وزیر حمل و نقل مالزی همچنین از عموم مردم خواست در مورد کشته شدن ‘زاهد رضا’ کنسول مالزی در ماداگاسکار که روز 24 اوت سال جاری در این کشور هدف گلوله قرار گرفت، گمانه زنی نکنند.
وی افزود که تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد و مشخص نیست آیا این موضع به پرواز ام.اچ 370 مرتبط است یا خیر.
‘بلاین گیبسون’ از جستجوگران لاشه هواپیمای پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی مدعی شد ‘حسینعلی زاهد رضا’ کنسول مالزی در ماداگاسکار پیش از کسب اطمینان از اینکه قطعات پیدا شده این هواپیما به درستی به مالزی تحویل داده شده، ترور شده است.
بر اساس برخی گزارش ها، قرار بوده قطعات جدید پیدا شده مرتبط با این پرواز که در ماه مارس سال 2014 ناپدید شده بود، پس از تحویل به کنسول مالزی از طریق پست خصوصی به مالزی ارسال شوند.
شایعات زیادی در خصوص این پرواز پس از ناپدید شدن آن در 17 اسفند ماه سال 1392 شکل گرفت و بسیاری نظامیان آمریکا را در سرنوشت آن شریک دانستند.
مقامات استرالیا با استناد به برخی اطلاعات ماهواره ای تاکید دارند این هواپیما در اقیانوس هند سقوط کرده است و ده ها هزار کیلومتر مربع از اعماق آب های خروشان بخشی از اقیانوس هند جستجو شده، اما به نتیجه خاصی دست نیافته اند.
بسیاری از خانواده های سرنشینان هواپیما به دلیل این که اثری از هواپیما یافت نشده تئوری سقوط را باور ندارند و توطئه را در ناپدید شدن این پرواز دخیل می دانند.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید