خانه / آموزشی / ترامپ تهدید کرد کمک مالی به فلسطینی ها را قطع می کند

ترامپ تهدید کرد کمک مالی به فلسطینی ها را قطع می کندبه گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، ترامپ روز سه شنبه به وقت آمریکا در توئیتی نوشت: فقط پاکستان نیست که ما در ازای هیچ، میلیاردها دلار به آنها می دهیم، بلکه کشورهای دیگر و سایرینی هم هستند. برای نمونه، صدها میلیون دلار در سال به فلسطینی ها می دهیم و عزت و احترامی از آنها نمی بینیم. آنها حتی نمی خواهند در مورد پیمان صلحی که مدتهای مدیدی است انتظارش می رود، مذاکره کنند.
رئیس جمهوری آمریکا در توئیت دیگری نوشت: ما قدس، سخت ترین بخش مذاکرات را از روی میز برداشته ایم اما اسرائیل باید به خاطر آن بهای بیشتری بدهد. در حالی که فلسطینی ها دیگر علاقه ای با صلح ندارند، ما چرا باید این پرداخت های کلان را در آینده به آنها انجام دهیم.
در همین حال، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد شامگاه سه شنبه طرف های فلسطینی را تهدید کرد که درصورت عدم بازگشت به گفت وگوها با رژیم صهیونیستی، کمک های واشنگتن به آژانس امدادرسانی و اشتغال پناهجویان فلسطینی سازمان ملل متحد (اونروا) قطع خواهد شد.
وی گفت: ما برای پیشبرد روند صلح تلاش می کنیم اما اگر که این اتفاق روی ندهد، رئیس جمهوری دیگر به حمایت مالی از اونروا ادامه نخواهد داد.
ترامپ ماه گذشته میلادی اعلام کرد که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می شناسد. وی همچنین خواستار انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس شد. این تصمیم با اعتراض گسترده جهانی روبرو شد. اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه ها و معاهده های بین المللی است.
آمریکا دوشنبه 27 آذرماه در جلسه شورای امنیت که با موضوع بررسی پیش نویس طرح مصر درخصوص قدس برگزار شد، پیش نویس این طرح را وتو کرد. در پی این اقدام آمریکا تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرد که دیگر آمریکا را به عنوان میانجی در طرح سازش قبول ندارند.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید