خانه / آموزشی / ترامپ خواستار پیگرد قانونی دمکرات ها شد

ترامپ خواستار پیگرد قانونی دمکرات ها شدبه گزارش ایرنا، ترامپ با انتشار چند توییت، تحقیقات در مورد احتمال تبانی ستاد مبارزات انتخاباتی خود با کرملین را ساختگی خواند و این مساله را اقدامی نامطلوب برای آمریکا، ناشی از حمله جناح مخالف به جمهوریخواهان و سیاستی شرورانه برشمرد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین در یکی از توییت های خود، اقدام دمکرات های این کشور را برای بستن افترا به خود، مسبب وحدت جمهوریخواهان دانست و نوشت: هرگز شاهد این حجم خشم و اتحاد در میان جمهوریخواهان در مورد آنچه به من مربوط می شود، نبودیم؛ فقدان تحقیقات در مورد کلینتون، منجر به تشکیل پرونده ای جعلی (اکنون 12 میلیون دلاری)، توافق (فروش) اورانیوم به روسیه (در دوره اوباما)، بیش از 33 هزار ایمیل حذف شده، تعیین کومی (مدیر سابق اف بی آی) و بسیاری چیزهای دیگر شد.
وی افزود: (دمکرات ها) در عوض، به تبانی ساختگی ترامپ / روسیه چشم دارند که وجود خارجی ندارد. دمکرات ها از این روش وحشتناک حمله به مخالفان (که برای کشورمان بد است) برای سیاست شرورانه بهره می گیرند، اما جمهوریخواهان، بی شباهت به گذشته، حمله متقابل می کنند. دمکرات ها و کلینتون بسیار گناهکارند و واقعیات برملا می شوند، کاری کنید.
رقم 12 میلیون دلاری شرح داده شده در توییت ترامپ به پولی اشاره دارد که ستاد مبارزات انتخاباتی کلینتون به یک شرکت حقوقی به نام «پرکینز کوئی» پرداخت کرد. این شرکت، سپس شرکت «فیوژن جی پی اس» را اجیر کرد تا علیه ترامپ تحقیق کند. شرکت فیوژن جی پی اس در مرحله بعد به «کریستوفر استیل» جاسوس سابق انگلیس پول داد تا پرونده ای در مورد ترامپ تنظیم کند که اندکی قبل از مراسم تحلیف وی منتشر شد.
مشخص نیست که آیا همه 12 میلیون دلار رقم پرداخت شده توسط ستاد انتخاباتی کلینتون به شرکت حقوقی پرکینز کوئی، برای تامین بودجه پرونده سازی هزینه شده است یا نه.
ترامپ همچنین در توییت خود به توافقی بین یک شرکت آمریکایی و یک آژانس دولتی روسیه برای خرید این شرکت اشاره داشت که حدود 20 درصد از اورانیوم آمریکا را تامین می کند. وزارت امور خارجه آمریکا در دوره ریاست هیلاری کلینتون، یکی از 9 نهاد دولتی آمریکا بود که ذیل این توافق را امضا کرد و این تصمیم پس از افشاگری در مورد تحقیقات اف بی آی در خصوص تلاش روس ها برای اعمال نفوذ بر صنعت اورانیوم آمریکا، زیر ذره بین رفت.
ترامپ در توییت دیگری، محکوم شدن افرادی توسط مولر در پرونده تحقیقات در مورد روسیه را در حالی که جمهوریخواهان روی طرح اصلاحات مالیاتی متمرکز هستند، تصادفی و همزمان ندانست.
گزارش ها حاکی است که مولر قصد دارد دستکم یک نفر را در ارتباط با این پرونده تا روز دوشنبه بازداشت کند. از سویی جمهوریخواهان کنگره قرار است پیشنهاد اصلاحات مالیاتی شان را در همین هفته به طور مبسوط شرح دهند.
رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در توییت دیگری به مردم کشورش وعده داد به زودی شاهد اجرای برنامه بیمه درمانی فوق العاده خواهند بود. وی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: طبق معمول، حق بیمه طبق اوباماکر، بالا خواهد بود. دمکرات ها مالک آن هستند، اما ما (این طرح) را لغو و جایگزین خواهیم کرد و به زودی پس از کاهش مالیات ها، بیمه درمانی فوق العاده ای خواهیم داشت.
ترامپ و جمهوریخواهان کنگره پس از شکست اخیر خود در لغو و جایگزینی اوباماکر، اکنون مساله اصلاحات مالیاتی را مطرح می کنند.
کنگره هفته گذشته بودجه ای را تصویب کرد که راه ارائه طرح کامل اصلاحات مالیاتی را هموار می کند. ترامپ و جمهوریخواهان خواستار اولین اصلاحات گسترده نظام مالیاتی از زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان رئیس جمهوری آمریکا در سال 1986 هستند.
اروپام**9109**1486**مترجم: نیره مجیدی راد**انتشار دهنده: محسن شریفی**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید