خانه / دسته‌بندی نشده / تظاهرات ضد نژادپرستی در استرالیا به آشوب کشیده شد

تظاهرات ضد نژادپرستی در استرالیا به آشوب کشیده شدبه گزارش ایرنا، تارنمای شبکه ‘اسکای نیوز’ اعلام کرد این درگیری بیرون دادگاه بدوی و جایی که رهبر یکی از گروه های راستگرا حضور داشت، رخ داد.
‘بلیر کورتل’ 35 ساله رهبر جبهه وطن پرستان متحد (UPF) و حامیان ‘نیل اریکسون’ 32 ساله و ‘کریستوفر نیل شورتیز’ 46 ساله طبق قوانین مقابله با نژادپرستی پس از نمایش سربریدن در ‘بندیگو’ با اتهاماتی روبرو و امروز دادگاه آنها تشکیل شد.
این سه فرد متهم به تخریب های عمدی، تولید فیلم های تحریک آمیز، تلاش برای تحقیر مسلمانان و رفتار به روش خشونت آمیز هستند.
پیش از این نیز هنگامی که این مردان در ماه مارس سال جاری مقابل دادگاه بدوی استرالیا شدند، گروهی از معترضان ضد نژادی با تجمع در بیرون از این دادگاه شعار ‘از مسلمانان استقبال می شود، از نژادی گرایی نه’ سر دادند.
پلیس ملبورن روز دوشنبه تلاش کرد که دو گروه را از هم جدا کند و معترضان ضد نژادی را به خیابان دیگر منتقل سازد.
جبهه وطن پرستان متحد استرالیا پیش از این خواستار جمع آوری کمک های مالی به منظور تامین هزینه دادگاه ‘کوترل’ برای آنچه که ‘نبرد بی سابقه برای آزادی بیان’ نامیده می شود، شده بود.
این گروه که خود را یک ‘جنبش خیابانی وطن پرست’ معرفی می کند با مهاجرت مسلمانان به این کشور و ساخت مسجد مخالف است.
شهرهای مختلف استرالیا طی سال های اخیر شاهد افزایش فعالیت گروه های نژاد پرست به ویژه علیه مهاجران و مسلمانان است.
گروه های کوچک چند صد نفره ضد اسلامی نیز طی ماه های گذشته در شهر ملبورن استرالیا نسبت به گسترش اسلام در این منطقه و همچنین سراسر این کشور اعتراض کردند.
حرکت های ضد اسلامی با افرایش سیاست اسلام هراسی غرب در استرالیا نیز طی چند سال گذشته رو به توسعه است و شهرهای مختلف این کشور هر از گاهی شاهد راهپیمایی های کوچک ضد اسلامی است.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید