خانه / آموزشی / حمله آمریکا تاثیری در روند سیاسی و میدانی سوریه ندارد

حمله آمریکا تاثیری در روند سیاسی و میدانی سوریه ندارددمشق- ایرنا- دستیار ارشد وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی گفت: حمله اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه عملا هیچ تاثیری در روند تحولات در صحنه های میدانی، نظامی و سیاسی این کشور ندارد.
حسین جابری انصاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در دمشق اظهار داشت: این سه کشور خود را تصمیم گیرنده به جای بقیه در جهان تلقی و اهداف سیاسی خاصی را به بهانه های زیبای حقوق بشری و یا هر عنوان سیاسی پیگیری می کنند که به هیچ وجه برای هیچ کشوری قابل پذیرش نیست.
وی با اشاره به حمله ه سوریه افزود: آمریکا، انگلیس و فرانسه به بهانه استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی وبا استفاده سیاسی و ابزاری از این موضوع به این کشور حمله کردند که ایران به طور آشکار و شفاف به شدت با آن مخالف بوده است.
جابری انصاری تاکید کرد که اگر موضوع شیمیایی در منطقه غوطه شرقی اتفاق افتاده است قاعدتا باید فرصتی برای تحقیقات بازرسان بین المللی سازمان سلاح های شیمیایی داده می شد که گروه های تخصصی آن را بررسی کنند.
دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور سیاسی اظهار داشت: موضع جمهوری اسلامی بارها تکرار شده و ایران به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان سلاح های شیمیایی در دوران معاصر استفاده این گونه سلاح ها را از سوی هر طرف و در هر شرایطی نمی پذیرد.
این دیپلمات عالی رتبه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است تا در چهار چوب تلاش های دیپلماتیک که در روند آستانه از سوی ایران، روسیه و ترکیه با اراده قاطع ملت سوریه در حال پیگیری است، هر چه زودتر شرایط خروج این کشور از بحران فراهم شود.
جابری انصاری افزود: جمهوری اسلامی خواهان بازگشت آرامش و امنیت به همه مناطق سوریه با حفظ وحدت، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی این کشور است.
مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات بین المللی صلح سوریه امروز دوشنبه با تنی چند از مسئولان عالی رتبه سوری درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی مرتبط با این کشور بحث و تبادل نظر می کند.
این دیدارها به شکل دوره ای و منظم برگزار می شود و گزارش آخرین تحولات و تحرکات دیپماتیک توسط جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب مذاکرات آستانه و دیگر اقدامات تهران در این زمینه به دولت سوریه ارائه می شود.
جابری انصاری پیش تر در اسفند، بهمن و تیرماه سال گذشته نیز به دمشق سفر کرده بود.
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و دستیار ارشد وزیر خارجه کشورمان در سفرهای قبلی با مرور آخرین تحولات میدانی و سیاسی، درباره افق های پیش رو در زمینه حل بحران سوریه به ویژه در چارچوب روند مذاکرات آستانه و ژنو گفت وگو و تبادل نظر کردند.
خاورم**8005انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید