خانه / دسته‌بندی نشده / حمله توئیتری دموکرات ها از ترامپ شدت گرفت

حمله توئیتری دموکرات ها از ترامپ شدت گرفتبه گزارش ایرنا، بن رودز مشاور سابق سیاست خارجی باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در توئیتی انتقادی با اشاره با اظهارات ترامپ درباره ایران نوشت: ترامپ در [سخنرانی خود در] سازمان ملل متحدانمان را کاملا از آمریکا بیگانه کرد و موضعی گرفت که از حمایت جهانی برخوردار نیست.
وی در توئیت دیگری با اشاره به صحبت های رئیس جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل نوشت: تهدید به جنگ. حمله به دیپلماسی. بی توجهی به متحدان. سکوت در برابر روسیه. ترامپ نظم بین المللی و دهه ها رهبری آمریکا را سرنگون می کند.
وی درمورد توافق هسته ای گفت: این بدترین و یکی از یک طرفه ترین توافقی بوده که امریکا تاکنون در آن حضور داشته است.
وی درباره کره شمالی هم گفت: ایالات متحده مجبور خواهد شد کره شمالی را به طور کامل نابود کند، مگر اینکه پیونگ یانگ از مناقشه هسته ای اش عقب نشینی کند.
در ادامه انتقادهای توئیتری دموکرات ها علیه ترامپ، مارک تاکانو عضو مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا نوشت: غیرمسئولانه و شوک آور. «نابودی کره شمالی» به بهای از دست رفتن جان میلیون ها نفر تمام می شود، از جمله هزاران آمریکایی.
ست مولتون یکی دیگر از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در توئیتی نوشت: ما به یک رویکرد قوی، هوشمندانه و راهبردی نیاز داریم، نه تهدیدهایی که بحران ایجاد می کند. خطاب به متحدانمان [می گویم]: رئیس جمهوری از طرف همه آمریکایی ها حرف نمی زند.
گروگوری میکس هم عضو دیگر جناح دموکرات در مجلس نمایندگان بود که در توئیتر نوشت: آمریکای تنها + توئیت های تنهایی آخر شب= سخنرانی ترامپ در سازمان ملل.
نیکلاس برنز نیز که در دوره جورج بوش پسر، معاون وزارت خارجه بود در توئیتی نوشت: روسای دوران جنگ سرد مانند ریگان و بوش (پدر) در مقابل تهدیدها فولادین و مصمم بودند، نه گزافه گو و پرسروصدا مثل آن چیزی که امروز ترامپ بود.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید