خانه / دسته‌بندی نشده / داعش کنترل منطقه الوادی الاحمر را در لیبی به دست گرفت

داعش کنترل منطقه الوادی الاحمر را در لیبی به دست گرفتبه گزارش ایرنا، پایگاه خبری «الاخباریه» امروز یکشنبه به نقل از شاهدان عینی نوشت: عناصر مسلح داعش پس از تسلط بر این منطقه، در آن پست های ایست و بازرسی ایجاد کردند.
شاهدان عینی افزودند: عناصر داعش سه نفر از ساکنان این منطقه را نیز ربودند.
الاخباریه در ادامه به نقل از یک منبع آگاه نوشت: ارتش لیبی نیروهای خود را برای تحت کنترل درآوردن مناطق واقع میان غرب شهر «راس لانوف» تا منطقه «الاربعین» که عناصر داعش در آن حضور دارند، جمع کرده است.
بر اساس این گزارش، عناصر داعش ابتدا صبح جمعه وارد منطقه الوادی الاحمر شده و یکی از تروریست ها خطبه نماز عید را خواند! و پس از سوخت گیری خودروها و تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیازشان این منطقه را ترک کردند.
عناصر داعش میان مناطق تحت کنترل ارتش دولت وفاق ملی و ارتش وابسته به ژنرال «خلیفه حفتر » در امتداد ساحل که حدود 120 کیلومتر مربع است، آزادانه در حال تحرک هستند.
داعش در حال حاضر در مناطق الأربعین ،الحنیوة ، سلطان ، العامرة ، هراوة ، أبوسعدة ، أم الخنفس و أم القندیل به سادگی و بدون دغدغه جابه جا می شود و کسی هم نمی تواند متعرض آن شود .
لیبی از زمان سقوط حکومت «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است. به عقیده کارشناسان، رقابت عوامل خارجی عامل اصلی تداوم بی ثباتی در لیبی است.
اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست «عبدالله الثنی» است که مورد تایید ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای مسلح این کشور قرار دارد.
پارلمان لیبی از دولت مخالف دولت وفاق ملی که در شرق این کشور مستقر است، حمایت می کند.
دولت وفاق ملی از سوی اروپا، آمریکا، چندین کشور آفریقایی و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است.ژنرال حفتر مورد تایید امارات ، مصر و عربستان است و این کشورها اخوان المسلمین را دشمن خود می دانند.
سرت (زادگاه معمر قذافی) شهری ساحلی و در 450 کیلومتری شرق طرابلس ، بین دو شهر بنغازی وطرابلس قرار گرفته است.
خاورم **2041**1144مترجم: سید شاهپور حسینی* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید