خانه / آموزشی / دانشگاه مالزی شاهد استقبال پرشور دانشجویان از غرفه ایران

دانشگاه مالزی شاهد استقبال پرشور دانشجویان از غرفه ایرانبه گزارش خبرنگار ایرنا، جشنواره فرهنگی زبان امروز ( چهارشنبه ) در دانشگاه یو پی ام مالزی برگزار شد که کرسی زبان فارسی هم با همراهی دانشجویان در جشنواره غرفه ای دایر کرده بود که درکنار آن تولیدات صنایع دستی کشورمان به معرض نمایش گذاشته شده بود .
هدف از این جشنواره آشنایی با فرهنگ و تمدن زبان هایی است که در این دانشگاه تدریس می شود و یادگیری زبان های خارجی بدون شناختن فرهنگی که مقوم و پایه این زبان هاست، امکانپذیر نیست.
علاوه بر صنایع دستی ، با توجه به غنای فرهنگ ایرانی و اسلامی و تصاویری از طبیعت و جاذبه های گردشگری ایران در این جشنواره در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار گرفت.
زبان فارسی از سال گذشته با همت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه یو پی ام مالزی تدریس می شود و اکنون بیش از 90 نفر دانشجو دارد.
براساس برنامه ریزی قرار است از شهریور ماه 1397 نیز در مقطع کارشناسی ارشد زبان فارسی نیز در این دانشگاه جذب دانشجو صورت گیرد.
اکنون دکتر ناصرقلی سارلی از دانشگاه خوارزمی ازجانب وزارت علوم تحقیقات و فناوری تصدی کرسی زبان فارسی و مطالعات ایران را در دانشگاه یو پی ام مالزی برعهده دارد.
آساق **1599انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید