خانه / دسته‌بندی نشده / درخواست چین برای گفت و گوی آمریکا با کره شمالی

درخواست چین برای گفت و گوی آمریکا با کره شمالی



به گزارش ایرنا وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در بیانیه ای تاکید کرد که تنها راه پایان دادن به بحران بسیار حساس این منطقه مذاکره است.
این بیانیه را که خبرگزاری شینهوا منتشر کرده است می افزاید عاری سازی منطقه شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای هدف مهمی می باشد و بازگشت به گفت و گوها برای پایان دادن به شرایط موجود ضرورت دارد.
از سوی دیگر ‘چویی تیانکای’ سفیر چین در آمریکا خاطر نشان کرده است که انداختن همه تقصیرها به گردن پکن کار درستی نیست.
وی افزود که نمی توان یک کشور را به تنهایی مسئول وقایع موجود دانست و این برخورد برای هیچ طرفی سازنده نیست و بهتر است که آمریکا خود مستقیما با کره شمالی وارد گفت و گو شود.
همزمان روزنامه گلوبال تایمز از رسانه های مهم چین در گزارشی از دو کشور خواست مسایل خود را به طور مستقیم و با مذاکره حل و فصل کنند.
این نشریه تاکید کرده است که تحریم و فشار به تنهایی کارساز نیست و رسیدن به منطقه عاری از سلاح هسته ای با مذاکره امکان پذیر است.
رسانه های گروهی چین به طور یکپارچه سیاست های دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه مقصر این موضوع چین است را مورد انتقاد قرار داده و آورده اند که هر کسی در این بخش سهمی دارد و نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی پکن مشکلی را حل نمی کند.
چین تاکید کرده است پرتاب موشک های بالستیک و آزمایش های اتمی کره شمالی را محکوم می کند و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را درباره تحریم این کشور بی کم و کاست و البته نه بیشتر از آن را اجرا خواهد کرد.
آساق**231*1904*شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**



انتهای پیام /*










درباره gohari

پاسخ دهید