خانه / دسته‌بندی نشده / دود ناشی از آتش گرفتن آبگرمکن کودک 10 ساله را به کام مرگ برد

دود ناشی از آتش گرفتن آبگرمکن کودک 10 ساله را به کام مرگ بردرسول حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی های کارشناسان از محل وقوع آتش سوزی در روستای کنامار بیجار مشخص کرد که کودک 10 ساله پس از آتش گرفتن آبگرمکن منزل، به داخل حمام پناه می برد و بعلت نبود هوا و اجتماع دود زیاد متاسفانه دچار خفگی می شود.
وی دلیل اصلی حریق را نشت نفت از آبگرمکن دانست و افزود: به دلیل افزایش سوخت آبگرمکن، ایجاد حرارت بیش از حد در لوله های انتقال نفت، جانمایی نامناسب لوله ها، استفاده نا مناسب از گونی در سقف و استفاده از چوب برای پوشش سقف، حجم آتش و دود به سرعت افزایش یافته و در ساختمان پخش می شود.
حیدری ادامه داد: دور بودن ساختمان از محل سکونت موجب تاخیر در امداد رسانی اهالی محل و استمرار 2 ساعته آتش سوزی شد.
او با توصیه به اینکه والدین به هیچ وجه کودکان را در منزل تنها نگذارند، اظهار کرد: تنها خطر آتش سوزی کودکان را تهدید نمی کند بلکه خطراتی دیگر کودکی که تنها در منزل مانده است را تهدید می کند.
مدیر واحد آتش نشانی بیجار افزود: آموزش کودکان با زبان کودکی و ساده برای مواقع خطر از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی به حضور خانواده ها در طبیعت اشاره و اظهار کرد: بعلت خشک سالی و وجود گیاهان خشک زیاد در طبیعت، با کمترین ایجاد شعله ای، طبیعت دچار حریق می شود.
حیدری با اشاره به مشکلات اطفاء حریق در دشت ها و دور بودن مسافت و امکانات محدود ایستگاه های آتش نشانی، پیشگیری را مهمترین وظیفه همگانی برشمرد و از خانواده ها خواست هنگام حضور در طبیعت، از خاموش شدن آتش مورد استفاده برای گرم کردن غذا اطمینان حاصل کنند.
**خبرنگار: سید باقر سبحانی/**انتشار دهنده: امید بهمنی
7350/6108
**برای آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان به کانال زیر بپیوندید:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvgانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید