خانه / دسته‌بندی نشده / دچار عقب ماندگی تاریخی- پژوهشی در حوزه محصولات حلال هستیم

دچار عقب ماندگی تاریخی- پژوهشی در حوزه محصولات حلال هستیمبه گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو،محمدرضا صابری افزود: از آنجا که مبحث حلال از جامعیت ویژه ای در تمام بخش ها به ویژه حوزه فرآورده های سلامت برخوردار است، ضرورت دارد که متولیان قبل از هر اقدام دیگری بر عمق دانش فنی خود در این زمینه اضافه کنند.
وی با ابراز تاسف از از اینکه در کشور و جامعه مسلمانان ما به مبحث حلیت بعنوان یک موضوع شرعی به قدرکافی و وافی توجه نشده است، تصریح کرد: برغم توجهات سال های اخیر به این حوزه به ویژه از منظر علمی و فنی و تخصصی، عقب ماندگی تاریخی- پژوهشی موجب شده تا از روند فعالیت ها رضایت نداشته باشیم.
وی ادامه داد: در حوزه گسترش فرهنگ فرآورده های حلال به فعالیت و مستندات مکتوب علمی بسیار نیازمندیم و و اقعیت این است که مستندات علمی هم در دانشگاه و هم در حوزه و از منظر فقهی مرتبط با موضوع مورد نظر همایش خیلی معدود و شاید به کمتر از انگشتان دو دست باشد.
دبیر اجرایی همایش بین المللی فرآورده های حلال افزود: اکنون که در آستانه برنامه های همایش بین المللی هستیم به شدت طالب هستیم که مقالات ارزنده و معتبری به سمت ما گسیل بشود.
بنا به این گزارش ، اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال، 22 الی 24 آذر ماه سال جاری و در سه روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.
مهلت ارسال چکیده مقالات با موضوعات تعیین شده؛ 31 شهریور ماه است بنابراینعلاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت همایش به نشانی http://cong-halal-iran2017.mums.ac.ir مراجعه کنند.
براساس این گزارش ، در راستای لزوم گسترش فرهنگ فراورده های حلال، انتخاب شهر مقدس مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 ، و برگزاری هرچه پربارتر اولین همایش بین المللی فرآورده های حلال در مشهد مقدس، دست اندرکاران این همایش با حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه دیدار کردند.
اجتمام**9185**1418
دریافت کننده: سادات حسینی خواه ** انتشار: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید