خانه / آموزشی / روسیه: طرفین برجام، شرایط همکاری اقتصادی با ایران را فراهم کنند

روسیه: طرفین برجام، شرایط همکاری اقتصادی با ایران را فراهم کنندبه گزارش روز شنبه ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: طرفین توافق همچنین باید در زمینه استفاده مسالمت آمیز انرژی هسته ای با ایران همکاری داشته باشند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: 25 اسفند نشست کمیسیون مشترک کشورهای 1+5 و ایران برای همکاری با اتحادیه اروپا در وین برگزار شد.
«کمیسیون مشترک تنها مکانیزمی است که اختیار بررسی روند اجرای برجام را دارد که با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.»
«همه شرکت کنندگان در این نشست بر اجرای کامل تعهدات از سوی ایران در چارچوب توافق همه جانبه برجام تاکید کردند؛ سازمان بین المللی انرژی اتمی نیز دائما آن را تایید می کند.»
در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: این موضوع در واقع تایید می کند که برجام توانسته به اهداف خود دست پیدا کند که یکی از آنها تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه اتمی ایران است.
«شرکت کنندگان در این نشست، تاکید کردند که در واقع اجرای بخش هسته ای این توافق توسط ایران باید با حسن نیت انجام شود.»
در ادامه این بیانیه، طرف روسی به طور خاص تاکید کرده است که نقض اصول برجام به طور قطع به پیمان منع اشائه تسلیحات هسته ای آسیب می رساند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: از همه طرفین توافق می خواهیم در برجام باقی بمانند تا امنیت و صلح بین المللی حفظ شود.
اروپام** 1346**1572انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید