خانه / دسته‌بندی نشده / رژیم صهیونیستی با فتنه اختلاف افکنی منابع ملت های مسلمان را به یغما می برد

رژیم صهیونیستی با فتنه اختلاف افکنی منابع ملت های مسلمان را به یغما می بردبه گزارش شامگاه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی حج،حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکردر جمع صدها نفر از زائران اهل سنت کشورمان در بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه بر هوشیاری ملت های مسلمان نسبت به توطئه های دشمنان تاکید کرد .
وی با بیان این مطلب که منطق اسلام؛ منطق دامن زدن به دشمنی ها و خشونت ها نیست، گفت: فریضه حج ؛ همه امت اسلام را در کنارهم قرار داده است و باید همگان با هوشیاری نسبت به نقشه های شوم دشمنان وتاکید بر مشترکات دینی ؛ هرگونه اختلاف را کنار بگذارند.
نمایندده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به کشتار وحشیانه رژیم کودک کش اسراییل در سرزمین های اشغالی و شرایط سخت و طاقت فرسایی که بر ملت مظلوم فلسطین تحمیل کرده است و نیز حرکت گروه های افراطی و تکفیری نظیر داعش در عراق ؛ سوریه و افغانستان اظهار داشت : رژیم نامشروع صهیونیستی مردم بی دفاع غزه را در شرایط بسیار سخت و نگران کننده ای قرار داده است .
وی گسترش خشونت در سرزمین های اشغالی و کشتارمردم بی دفاع درعراق؛ افغانستان و سوریه را درنتیجه غفلت امت اسلام از موضوع ‘ وحدت و همبستگی امت اسلامی ‘‌دانست و این پرسش را مطرح کرد که آیا اگر امت اسلام وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کرده بود؛‌ امروز شاهد این همه جنایت از سوی دشمنان علیه ملت های مسلمان بودیم.
حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: اگر نیروهای تکفیری و گروه هایی که به اسم اسلام ؛ دست به جنگ و خشونت می زنند؛ امکانات خود را علیه رژیم صهیونیستی به عنوان بزرگترین دشمن جهان اسلام بسیج کرده بودند؛ امروز اثری از این غده سرطانی نبود.
وی هوشیاری رهبرمعظم انقلاب و هدایت های داهیانه معظم له و بصیرت و بیداری آحاد ملت ایران اعم از شیعه و سنی را باعث دورماندن کشور از آتش فتنه هایی دانست که این روزها دامن برخی کشورهای منطقه را گرفته است.
وی گفت: تردیدی وجود ندارد که دشمنان تلاش داشتند دامن ایران را به جنگ و درگیری آلوده کنند اما نگاه تیزبین و هوشیاری رهبر معظم انقلاب و وحدت مثال زدنی شیعه و سنی در ایران مانع از این آتش افروزی ها شد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: تردیدی وجود ندارد که دشمنان اسلام در سایه شوم اختلاف افکنی میان امت اسلامی ضمن به غارت بردن منابع کشورهای اسلامی؛‌ دست به این همه جنایت می زنند و همه مذاهب و فرق اسلامی باید با حفظ هوشیاری نسبت به توطئه های دشمنان؛‌ ضمن کنارگذاشتن اختلافات بر مشترکات دینی و فرهنگی تاکید کنند.
وی دربخش دیگری ازسخنانش به بازدیدهای مکرر خود از کاروان های زائران کشورمان در سرزمین وحی اشاره کردوگفت: حضور کاروان های شیعه و اهل تسنن در کنار یکدیگر؛ نمادی از وحدت میان مذاهب در جمهوری اسلامی ایران است.
وی گفت : علیرغم همه فتنه ها و فضاسازی هایی که در شبکه های اجتماعی علیه حج و حجاج کشورمان انجام شد؛ امروز بحمدالله همه حجاج اعم از شیعه و سنی در کنار هم سرگرم زیارت حرمین شریفین هستند و انشاءالله با حجی مقبول و سعیی مشکور به کشور بازخواهند گشت.
حجت الاسلام قاضی عسکر؛ حج را نماد همبستگی اسلامی دانست و گفت: امت اسلام باید به الگوی همه ملت ها تبدیل شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بااشاره به افزایش حدود سه برابری شمار زایران اهل سنت کشورمان در حج 96 گفت : امسال حدود 15 هزار زایر اهل سنت از ایران به حج مشرف شده اند و بحمدالله مقتدرانه و عزتمندانه و در کمال آرامش مشغول انجام وظایف دینی خود هستند.
وی با اشاره نگاه جامع و بلند اسلام در زمینه تعامل اجتماعی میان مردم؛ گفت : اسلام دین صلح و رحمت و ارامش است و پیامبر گرامی اسلامی هرگز از شمشیر برای دیندار کردن مردم استفاده نکرد چرا که براساس آموزه های اسلام ؛ ایمان با زور شمشیر ارزشی ندارد.
حجت الاسلام قاضی عسکر مهمترین ابزار پیامبر برای تبلیغ دین مبین اسلام را محبت ؛ تواضع و فروتنی و عشق به مردم دانست و گفت : خداوند متعال در قران کریم به صراحت خطاب به پیامبر بیان داشته است که این پیامبر اگر تو خشن بودی همه از اطراف شما پراکنده می شدند.
وی با اشاره به آیات و روایات متعددی از ائمه معصومین ؛ مدارا و برخورد توام با شفقت و مهربانی با مردم اعم از مسلمان و غیرمسلمان را یک اصل مهم و اساسی در دین مبین اسلام دانست و گفت : نگاه اسلام به انسانها ؛ نگاهی منطقی و مهربانانه است و ماباید بکوشیم همین نگاه را در جهان گسترش دهیم.
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج کشورمان همچنین با تشریح نگاه اسلام به ‘‌تبلیغ دین و اموزهای اخلاقی ‘ اظهار داشت : در منطق تبلیغ دین ؛ اسلام طرفدار گفت و گو است لذا از هرگونه شیوه های غیرمنطقی و غیرعقلانی در تبلیغ دین باید پرهیز شود.
وی با تاکید بر وحدت و اتحاد امت اسلامی و تاکید مذاهب و فرق مختلف روی اشتراکات و پرهیز از دامن زدن به اختلافات بویژه اختلاف افکنی میان شیعه و سنی گفت : همه پیروان ادیان توحیدی و الهی باید حول محور ‘ توحید ‘‌ کار کنند و ضمن زیربار زور نرفتن ؛ براساس اموزه های صحیح ادیان ؛ از هرگونه جنگ و خشونت و درگیری پرهیز نمایند.
در این گردهمایی که حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت و شماری از علمای برجسته اهل سنت و صدها نفر از زایران اهل سنت کشورمان حضور داشتند ؛ نماینده ولی فقیه و سرپرست زایران کشورمان از خانم سیده روژین حسنی زایر نابینای اهل سنت کشورمان که حافظ کل قران کریم است ؛ تجلیل کرد.
اجرای برنامه مدیحه سرایی در مدح و منقبت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)‌ توسط یکی از زایران اهل سنت و مناجات خوانی توسط گروه تواشیح مشکاة کشورمان از دیگر برنامه های این مراسم بود.
اجتمام*1933*1708**تنظیم:بهروز سلطانیان**انتشار: علیرضا ارشادیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید