خانه / آموزشی / رییس جمهور فرانسه: چین باید فشار بر کره شمالی را افزایش دهد

رییس جمهور فرانسه: چین باید فشار بر کره شمالی را افزایش دهدبه گزارش ایرنا مکرون روز سه شنبه در گفت و گو با رسانه های داخلی و خارجی گفت: پکن به دلیل نفوذ بالایی که بر کره شمالی دارد، می تواند از ابزار فشار برای قانع کردن کره شمالی برای حضور در گفت و گوها استفاده کند.
وی گفت که بی ثباتی، ناامنی و تهدید مسایلی است که در جامعه بین المللی باید به طور جدی به آنها توجه شود و قصد دارد در باره مساله هسته ای شبه جزیره کره با ‘شی جین پینگ’ رییس جمهور چین گفت و گو کند.
مکرون گفت که ما در کنار چین دارای مسئولیت های مشترکی در چارچوب شورای امنیت سازمان ملل برای اجرای کامل تحریم ها علیه کره شمالی هستیم و این مساله باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد.
رییس جمهور فرانسه تاکید کرد که پاریس انتظار دارد فشارهای زیادی از سوی چین به کره شمالی وارد شود تا این کشور راهبرد فعلی خود را تغییر دهد.
مکرون همچنین گفت که انگلستان تصمیم گرفته است تا از اتحادیه اروپا خارج شود و این از جمله تصمیماتی است که فرانسه از باب آن ابراز تاسف می کند.
وی تصریح کرد که برگزیت می تواند تاثیرات فراوانی بر اروپا داشته باشد و ممکن است یک نظم نوین اقتصادی و مالی در اتحادیه اروپا پس از خروج انگلستان شکل گیرد.
وی گفت که البته فرانسه خیلی مایل است پیشروترین بازار مالی در اروپا باشد و برای این منظور اولویت ها و راهبردهایی دارد و پاریس نیز یک شهر و یک مرکز مالی بین المللی است.

آساق**231**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید