خانه / آموزشی / سازمان ملل:جنگ در 'درنه' لیبی شدت یافته است

سازمان ملل:جنگ در 'درنه' لیبی شدت یافته استبه گزارش ایرنا به نقل از تارنمای لیبیایی «الوسط»، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل افزود:این روزها بیش از 125 هزار نفر از ساکنان این شهر با جنگ و قطعی آب و برق مواجه هستند.
در ادامه این گزارش آمده است مناطق مسکونی’درنه’ با آتش توپخانه هدف قرار می گیرد و درگیری های سنگینی نیز در مناطق مختلف این شهر در جریان است، مردم با مشکل کمبود شدید آب ، غذا و دارو مواجه اند .
شهر درنه در ساحل دریای مدیترانه و یک هزار و 340 کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی قرار دارد. پیش از درگیری ها 180هزار نفر در این شهر سکونت داشتند.
ارتش لیبی به فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر » از سه هفته پیش عملیات آزادسازی شهر درنه از دست افراد مسلح که ارتش آن ها را تروریست می داند، آغاز و اعلام کرده تاکنون برخی ورودی ها و مناطق این شهر را به کنترل خود درآورده است .
نیروهای ارتش لیبی از حدود سه سال پیش شهر درنه را به محاصره در آورده اند و این باعث شده است مواد غذایی و لوازم پزشکی در این شهر کمیاب شود.
منابع خبری لیبی اعلام کردند، در درگیری های مسلحانه طی چند هفته گذشته میان نیروهای ارتش و افراد مسلح در شهر درنه ، دست کم 35 فرد مسلح کشته و 44 تن دیگر زخمی شده اند. شمار تلفات نیروهای ارتشی هنوز اعلام نشده است.
لیبی از زمان سقوط حکومت «معمر قذافی» دیکتاتور پیشین این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است.
اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت سازمان ملل است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست «عبدالله الثنی» است که مورد تایید ژنرال حفتر فرمانده ارتش این کشور قرار دارد.
خاورم **2041**1600انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید