خانه / آموزشی / سفر متیس به چین و هشدار پکن به آمریکا

سفر متیس به چین و هشدار پکن به آمریکابه گزارش روز یکشنبه ایرنا از روزنامه چاینا دیلی، ‘وو چیان’ گفت بر اساس اعلام صورت گرفته احتمالا وزیر دفاع آمریکا در بهار امسال از چین دیدار خواهد کرد و پکن از این سفر برای رایزنی در باره مسایل مختلف میان دو کشور استقبال می کند.
آمریکا در گزارش راهبرد دفاعی سال 2018 خود از چین انتقاد کرده و معتقد است هدف راهبردی چین در آینده، جایگزین شدن در جایگاه رهبری آمریکا در جهان است.
سخنگوی وزارت دفاع چین در عین حال از سیاست های نظامی آمریکا در منطقه و جهان بشدت انتقاد کرد و گفت که آمریکا قبل از هر چیز باید ذهنیت جنگ سرد و سلطه جویانه خود را کنار بگذارد.
او انتشار گزارش ها و سیاست ها و راهبردهای آمریکا در انتقاد از چین را مورد توجه قرار داد و گفت متاسفانه اخبار نادرستی در آمریکا علیه چین منتشر می شود.
سخنگوی وزارت دفاع چین برای نمونه انتشار اخبار مرتبط با ایجاد پایگاه نظامی چین در افغانستان در رسانه های غربی برای افزایش نفوذ در این کشور را مورد انتقاد قرار داد.
چیان در بخش دیگری از مصاحبه خود به حضور ناوهای آمریکایی در جزایر دریای جنوبی اشاره کرد و گفت به چالش کشیدن حق حاکمیت چین در این منطقه به صلاح واشنگتن نیست و به روابط دو کشور لطمه می زند.
وی برخوردهای ارتش آمریکا در دریای جنوبی در قبال چین را غیردوستانه توصیف کرد و گفت چین می خواهد با دیگر کشورها همکاری امنیتی داشته باشد.
چیان با اشاره به اینکه بهتر است دو کشور همکاری سازنده داشته باشند از اینکه از سال 2008 میلادی از طریق خط تلفنی ارتش های دو طرف با هم در ارتباط بوده اند ابراز خرسندی کرد.
روزنامه چاینا دیلی می نویسد در صورت سفر متیس به چین در نیمه اول سال جاری میلادی این نخستین دیدار یک وزیر دفاع آمریکا از پکن در چهار سال گذشته خواهد بود.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید