خانه / دسته‌بندی نشده / شهیدی: شایسته سالاری و جوان گرایی برنامه کاری بنیاد شهید است

شهیدی: شایسته سالاری و جوان گرایی برنامه کاری بنیاد شهید استبه گزارش ایرنا از بنیاد شهید، حجت ‌الاسلام‌ و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز شنبه در مراسم افتتاح «کانون ارزیابی بنیاد شهید و امور ایثارگران» ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند گفت: انقلاب اسلامی با هدف دگرگون کردن معیارهای غلط حاکم بر جامعه و حاکم کردن معیارهای اسلامی، اخلاقی و انسانی انجام شد، یکی از این معیارهای غلط، انتصاب مدیران بر اساس وابستگی به مسئولان حکومتی و خاندان حاکم بود.
وی افزود: امام خمینی (ره) پیش از انقلاب اسلامی همواره به این رویه غلط اعتراض داشتند و بارها در سخنرانی‌ های خود علیه این تبعیض‌ ها صحبت کرده بودند و پس از انقلاب شایسته ‌سالاری در دستور کار قرار گرفت، اما مشکلات مختلف از جمله جنگ تحمیلی هشت ساله باعث شد این وعده به ‌صورت کامل محقق نشود.
نماینده ولی ‌فقیه در بنیاد شهید با اشاره به فداکاری‌ های انجام ‌شده در دوران دفاع مقدس ادامه داد: با ایثارگری ‌های بی ‌شماری که در آن دوران انجام شد، دفاع مقدس با پیروزی به اتمام رسید اما پس ‌از آن نیز ظرفیت‌ های کشور بیشتر صرف بازسازی ویرانی ‌های ناشی از جنگ شد و موضوع اصلاح نظام اداری و شایسته ‌سالاری همچنان با نواقصی همراه است.
معاون رئیس جمهوری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سیاست ‌های کلی نظام، بر شایسته سالاری و اصلاح نظام اداری تاکید داشته و همچنین در دستورالعمل ابلاغی شورای عالی اداری در سال 1393، موضوع ارزیابی شخصیتی برای بهبود کارهای اداری کشور مورد تاکید قرار گرفت و از آن زمان موضوع شایسته‌ سالاری در پست‌های اجرایی به شکل جدی مورد توجه قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با توجه به این دستورالعمل مقرر شد کانون ارزیابی در همه وزارتخانه ‌ها و دستگاه‌های دولتی تاسیس و تلاش شود برای پست ‌های مدیریتی از اشخاص شایسته استفاده شود تا این هدف مهم انقلاب اسلامی به‌صورت کامل تحقق یابد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تاسیس کانون ارزیابی در بنیاد شهید گفت: بنیاد نهادی است که با ایثارگران در ارتباط است و به همین دلیل باید مدیران این مجموعه از شایسته ‌ترین افراد برای خدمت ‌رسانی به این قشر عزیز باشند، کانون ارزیابی بنیاد باید به‌گونه‌ای فعالیت کند که تبدیل به بازوی مدیریتی بنیاد شود.
شهیدی ادامه داد: بنیاد شهید از زمان تاسیس شاهد حضور نیروهای انقلاب و خدمتگزاری در مجموعه خود بوده است، اما باید همواره مسیر رشد را طی کنیم و این موضوع نیازمند نهادینه شدن کامل شایسته‌سالاری در مجموعه است و شایسته‌سالاری باید همراه با جوان‌گرایی باشد تا همواره نیروهای مدیریتی جدیدی آماده خدمت باشند.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بنیاد شهید در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاه اجرایی برتر معرفی شد، افزود: در سال جاری موضوع آموزش مدیران و کارشناسان ارشد و بحث جاشین پروری در سطوح مدیریتی به صورت جدی پیگیری شده است.
اجتمام ** 7268 ** 1418
تنظیم: مهناز بیرانوند** انتشار: مریم برزآبادی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید