خانه / دسته‌بندی نشده / عدم تامین حقابه زیست محیطی رودخانه موجب اتلاف ماهیان بالیخلوچای شد

عدم تامین حقابه زیست محیطی رودخانه موجب اتلاف ماهیان بالیخلوچای شدمحمد خداپرست روز شنبه افزود: با توجه به انتشار خبر مرگ و میر ماهیان و تلفات تعدادی از آنها بویژه گونه مهاجم کاراس ، موضوع توسط کارشناسان ذیربط مورد بررسی قرار گرفت.
او گفت: بررسی ها نشان می دهد تلفات تعدادی از ماهیان به دلیل عدم اختصاص حقابه زیست محیطی رودخانه و عدم جریان حداقل نیاز آبی رودخانه رخ داده و ضمن اتلاف ماهیان باعث ایجاد بوی تعفن و موجبات نارضایتی شهروندان شده است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل ، او با تاکید بر اهمیت موضوع و لزوم حفظ جریان طبیعی رودخانه، جلوگیری از تلفات آبزیان و کنترل آلودگی از پیگیری موضوع از طریق شرکت آب منطقه ای خبر داد.
2 ماه پیش به دنبال انتشار خبر مرگ هزاران قطعه ماهی در رودخانه بالیخلوچای اردبیل در شبکه های مجازی تصاویری از تلف شدن صدها قطعه ماهی در رودخانه ای که این شبکه ها منتسب به بالیخلو اردبیل دانسته اند، منتشر شد.
بالیخلو چای اردبیل به عنوان طولانی ترین رود اردبیل از غرب به شرق امتداد داشته و در مسیر خود با عبور از وسط شهر اردبیل را به مانند برخی از پایتخت های کشورهای اروپایی به 2 قسمت تقسیم می کند.
این رودخانه به عنوان یکی از نشانه های طبیعی این شهر طی سالهای گذشته با بی مهری و بی توجهی مسوولان شهری اردبیل به زباله دانی تبدیل شده و سلامت جسمی ، روحی و روانی شهروندان و مجموعه شهر را تحت تاثیر قرار داده است.
زمزمه های طرح ساماندهی رودخانه بالیخلوچای از سال ها پیش و پس از مرگ این رودخانه و شدت یافتن آلودگی های زیست محیطی و انسانی در آن مطرح شده ولی بطور کامل ساماندهی نشده است.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید