خانه / آموزشی / فرانس24: وزیر خارجه فرانسه برای نجات توافق هسته ای راهی ایران شد

فرانس24: وزیر خارجه فرانسه برای نجات توافق هسته ای راهی ایران شدبه گزارش ایرنا، فرانس24 امروز دوشنبه با قرار دادن خبر این سفر در سر تیتر خبرهای صبحگاهی خود افزود: لودریان به دنبال تلاش برای نجات توافق هسته ای 2015 ایران که از سوی آمریکا مورد تهدید قرار گرفته است ، (امروز) دوشنبه عازم تهران شد.
این رسانه تصویری فرانسوی افزود: لودریان دراین سفر همچنین از تهران خواهد خواست تا آزمایش موشک های بالستیک خود را متوقف کند.
به گزارش ایرنا، «ژان ایو لو دریان» وزیر خارجه فرانسه برای گفت وگو با مقام های ایران درخصوص مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی و همچنین روابط دوجانبه صبح امروز (دوشنبه) وارد تهران شد.
وزیر امور خارجه فرانسه که یک هیات بلند پایه وی را در این سفر همراهی می کرد، علاوه بر ملاقات و مذاکره با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با دیگر مقام های ارشد کشورمان نیز دیدار خواهد کرد.
رایزنی درخصوص راه های گسترش روابط دو جانبه و تبادل نظر درباره مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله محورهای این گفت وگوها خواهد بود.
امانوئل مکرون از زمان به قدرت رسیدن در فرانسه سیاست گفت و گو و تعامل را یکی از برنامه های مهم خود اعلام کرد، این سیاست در قبال جمهوری اسلامی ایران نیز راهبردهای سیاست خارجی فرانسه دردوران ریاست جمهوری مکرون محسوب می شود که در آن حفظ روابطی متعادل با تمامی طرف های تاثیر گذار در مسائل بین المللی و به ویژه خاورمیانه لحاظ شده است.
ژان ایو لودریان ماه گذشته با انتقاد از موضع واشنگتن در خصوص برجام و نقض تعهدات اعلام کرد آنانی که به سخنان خود پایبند نمی مانند، تنها منجر به بی اعتباری سخنان خود می شوند.
اروپام ***1302**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید