خانه / آموزشی / لاوروف:دلیلی برای حضور آمریکا در 'التنف' سوریه وجود ندارد

لاوروف:دلیلی برای حضور آمریکا در 'التنف' سوریه وجود نداردبه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف» امروز (دوشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ژوزه پکاشو همتای موزامبیکی خود در مسکو گفت: برای خروج نیروهای آمریکایی از منطقه التنف سوریه امیدواریم زیرا هیچ دلیلی برای حضور نیروهای این کشور در التنف وجود ندارد.
لاوروف خاطرنشان کرد: این محدوده (محدوده نظامی حضور نیروهای آمریکایی در التنف) در حومه منطقه التنف بطور مصنوعی و به دلایلی که از نظر منطق نظامی غیرقابل درک است، ایجاد شده است.امیدواریم که این امر (خروج نیروهای آمریکایی از التنف) تحقق بیابد.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین خاطرنشان کرد که گروه های تروریستی مرتبط با داعش در سوریه در منطقه التنف و محدوده تحت کنترل نیروهای آمریکایی فعال تر شده اند.
وی ادامه داد: شواهد زیادی در دست داریم که در التنف رویدادهای عجیبی رخ می دهد. از لحاظ نظامی این منطقه در عملیات ضدتروریستی اهمیت چندانی ندارد.
لاوروف تصریح کرد: اما در واقع شاهد هستیم که در این منطقه ازجمله اردوگاه پناهندگان در رقبان، تروریست های مسلح عضو گروه های مرتبط با داعش حضور می یابند.
وی خاطرنشان کرد: این مساله بارها در دیدار با شرکای آمریکایی مطرح شده است.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: توجه طرف آمریکایی را به این نکته جلب می کنیم که وضعیت التنف با توافق های روسیه و آمریکا برای سازماندهی منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه مطابقت ندارد.
التنف منطقه ای است که در صحرای سوریه (البادیه) در منطقه مثلث مرزی بین سوریه، عراق و اردن قرار دارد.
اروپام*391** 1723انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید