خانه / آموزشی / متیس خواستار حفظ گزینه های دیپلماتیک و نظامی در برابر کره شمالی شد

متیس خواستار حفظ گزینه های دیپلماتیک و نظامی در برابر کره شمالی شدبه گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از رویترز، متیس در جریان گفت وگو با «سونگ یونگ مو» وزیر دفاع کره جنوبی در هاوایی اظهار داشت: دیپلماسی باید منطق را بر تحرکات خطرناک و لفاظی های کیم [جونگ اون رهبر کره شمالی] تحمیل کند.
وی گفت که گزینه های نظامی برای این منظور است که دیپلمات ها از موضع قدرت با کره شمالی سخن بگویند.
«کانگ کیونگ وا» وزیر امور خارجه کره جنوبی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفته بود که استفاده از نیروی نظامی برای متوقف کردن برنامه هسته ای کره شمالی «غیرقابل قبول» است.
به گزارش آسوشیتدپرس، متیس همچنین تاکید کرد که مذاکرات اخیر میان کره شمالی و جنوبی نباید از اهداف مورد توافق بین المللی مبنی بر عاری سازی هسته ای کره شمالی دور شود.
وی از گفت وگو میان کره شمالی و جنوبی استقبال کرد اما گفت که نباید از فشار دیپلماتیک بر پیونگ یانگ کاسته شود.
کیم جونگ اون در سخنرانی سال نو میلادی خود اعلام کرده بود آماده برگزاری گفت و گوهای دوجانبه میان پیونگ یانگ و سئول است.
دو کشور در نهایت مذاکراتی را شروع کردند که در نتیجه آن، کره شمالی با اعزام نمایندگان کاروان ورزشی و نمایندگان المپیک این کشور به بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ 2018 در کره جنوبی موافقت کرد.
پس از آنکه کره شمالی سپتامبر سال 2017 میلادی یک موشک قاره پیما پرتاب کرد، شورای امنیت سازمان ملل تحت فشار آمریکا و به اتفاق آرا، روز جمعه یکم دی ماه، قطعنامه تحریمی جدید بسیار شدیدی علیه این کشور تصویب کرد که صادرات نفت و سوخت به این کشور را کاهش می دهد.
بر اساس این قطعنامه، تحریم های دیگری هم علیه محصولات غذایی، ماشین آلات، تجهیزات، کشتی ها و بسیاری از تولیدات این کشور اعمال خواهد شد.
همچنین اعضای سازمان ملل بر اساس این تحریم حق ندارند ماشین آلات صنعتی، فولاد و خودرو به کره شمالی صادر کنند. بسیاری از مواد دیگر هم اجازه صادرات به این کشور نخواهد داشت.
کره شمالی تاکید کرده است که با وجود تحریم های آمریکا و متحدانش و سیاست های خصمانه واشنگتن، حاضر به گفت و گو در باره مساله هسته ای خود نیست.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید