خانه / آموزشی / محبوبیت مکرون به طور بی سابقه ای کاهش یافت

محبوبیت مکرون به طور بی سابقه ای کاهش یافتبه گزارش رویترز، این نتایج امروز جمعه به دنبال اعتراضات گسترده علیه تلاش های اصلاحاتی مکرون منتشر شد که ده ها هزار از کارگران را به خیابان ها کشید.
نتایج نظرسنجی موسسه BVA فرانسه حکایت از آن دارد که با وجود کاهش بیکاری و بهبود اعتبار بین المللی فرانسه، محبوبیت این بانکدار سرمایه گذاری سابق در ماه مارس ( اسفند-فروردین) سه درصد کاهش داشته و به 40 درصد رسیده است.
این نتایج همچنین نشان داد که محبوبیت رئیس جمهوری 40 ساله فرانسه از پایان سال گذشته (میلادی) 12 درصد کاهش یافته است هرچند که پایین تر از میزان محبوبیت «فرانسوا اولاند» و «نیکولا سارکوزی» دو رئیس جمهوری قبل از وی در همین دوره از ریاست جمهوری شان نیست.
پرستاران، معلمان و دیگر کارمندان دیگر بخش های دولتی فرانسه، ناامید از اصلاحات رفاهی و کارگری مکرون و نگران از طرح های وی در کاهش تعداد کارکنان و پرداخت بر اساس شایسته سالاری دیروز (پنجشنبه) اعتصاب کردند.
معترضان همچنین خواستار جلوگیری از اجرای طرح های مکرون در خصوص افزایش مالیات ویژه به منظور تامین مالی خدمات رفاهی هستند که به شدت دستمزدهای مستمری بگیران را تحت تاثیر قرار خواهد داد. طرح های مکرون علاوه بر اصلاح بیمه بیکاری، شامل تغییرات اساسی در خصوص شرکت راه آهن این کشور است که به شدت مقروض است.
افزایش مالیات مستمری بگیران ظاهرا افراد مسن را ناامید کرده است. محبوبیت مکرون نزد رای دهندگان بالای 65 سال برای اولین بار در ماه مارس به زیر 50 درصد و به رقم 47 درصد رسید.
این نظرسنجی همچنین نشان داد که به رغم آن که اکثر رای دهندگان از اعتصاب روز پنجشنبه حمایت کردند، اکثریت بزرگتری از اصلاحات حمایت می کنند.
نظرسنجی موسسه BVA روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به سفارس رادیو «ار تی ال» فرانسه، گروه تلکام فرانسه و روزنامه تریبیون فرانسه انجام شد. این نظرسنجی با حضور بیش از 1000 نفر و با ضریب خطای 2.5 درصد انجام شد.
مکرون، مه (اردیبهشت 96) با وعده انجام اصلاحات و خودداری از همسویی با شرکای سنتی جناح راست و چپ در انتخابات پیروز شد.
به گزارش ایرنا، اعتراض و اعتصاب ده ها هزار نفر از قشرهای مختلف فرانسه به سیاست های اصلاحاتی رئیس جمهوری این کشور در بخش های عمومی، روز پنجشنبه به خشونت و درگیری با نیروهای پلیس کشید.
این اعتصاب موجب توقف حرکت قطارها در برخی مسیرهای ریلی، تعطیلی مدارس، لغو و اختلال برخی پروازها و به راه افتادن 150 اعتراض در سراسر کشور شد.
اروپام**9158**3404انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید