خانه / آموزشی / مرحله عملیاتی رزمایش نظامی افس 2018 ترکیه آغاز شد

مرحله عملیاتی رزمایش نظامی افس 2018 ترکیه آغاز شدبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، رزمایش مشترک نظامی موسوم به افس 2018 که در ازمیر در غرب ترکیه از چند روز پیش آغاز شده، روز گذشته و دیشب با حضور ارتشبد خلوصی آکار رئیس ستاد کل ارتش این کشور، وزیر دفاع آذربایجان و فرماندهان ستاد کل ارتش رومانی، بوسنی و هرزگوین، کویت، قطر، ازبکستان، نیجریه، گرجستان، فرمانده ائتلاف ضد تروریسم کشورهای اسلامی و 65 ناظر از 38 کشور ادامه یافت.
خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که در این رزمایش نظامی 7500 نیروی نظامی از جمله 945 نظامی خارجی از23 کشور از جمله انگلستان، عربستان سعودی، پاکستان، مالزی، ایتالیا، مجارستان، اسلواکی حضور دارند.
بنا به اعلام رسانه های ترکیه، سناریوی این رزمایش بر پایه آزادسازی جزیره ای موسم به ‘آرنلند’ در کشور مفروض ‘تورریکه’ با همکاری متحدان برنامه ریزی شده و در مرحله عملیاتی که از دیشب آغاز شده، این سناریو به اجرا در می آید.
در مرحله عملیاتی رزمایش نیز سلاح های تولیدی کشور ترکیه به کار گیری شده و در جریان برگزاری آن از گلوله های جنگی استفاده می شود.
همچنین در جریان این رزمایش که هر دو سال یک بار برگزار می شود، علاوه بر آزادسازی یک جزیره اشغال شده از دست دشمن فرضی، عملیاتی علیه یک گروه سازمان یافته تروریستی نیز انجام شد.
این رزمایش در منطقه آناتولی غربی، اژه مرکزی، خلیج ازمیر و منطقه رزمایش دوغان بش و به شکل عملیات هوایی هجومی، رهایی گروگان و به کارگیری یگان های دریایی از چهار روز پیش آغاز شده، فردا پایان می یابد.
در حاشیه این رزمایش، نمایشگاهی از 35 شرکت صنایع دفاعی ترکیه نیز برپا شده است.
خاورم/1905انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید