خانه / دسته‌بندی نشده / مرکز فرانکفورت برای پیشگیری از خطرخنثی سازی بمب جنگ دوم جهانی تخلیه شد

مرکز فرانکفورت برای پیشگیری از خطرخنثی سازی بمب جنگ دوم جهانی تخلیه شدبه گزارش ایرنا، مارکوس فرانک، رییس اداره امنیت فرانکفورت گفت: این عملیات موفقیت آمیز باعث بزرگترین تخلیه شهری پس از جنگ جهانی دوم شد.
رسانه های آلمانی گفتند: این بمب ساخت انگلیس بوده و به وزن یک تن و هشتصد کیلوگرم در جنگ دوم جهانی پرتاب شده است. نام این بمب ‘راه باز کن’ بوده و دارای قدرت تخریبی برای ویران کردن ساختمانها و خیابانها ساخته شده بود ودرجریان کار بنایی در یکی از محله های فرانکفورت پیدا شد.
پلیس به محافظت ازمحل بمب پیدا شده پرداخت. این محل به فاصله دو و نیم کیلو متر در شمال مرکز خرید میدان زیل قرار گرفته است.
خانه ها وساختمانهای واقع در شعاع یک و نیم کیلومتری این محل قرار بود تا ساعت شش گرینویچ تخلیه شوند اما برخی از افراد تا این زمان داخل این محدوده را ترک نکرده بودند و پلیس خانه به خانه منطقه را تخلیه کردند.
در یکی از ساختمانهای واقع در این محدوده، افسران پلیس زنگ های در های ورودی منازل را می زد و از آنها می خواست خانه خود را ترک کنند. یک زن و شوهر به پلیس گفت انها از وجود بمب کشف شده مطلع نبودند.
دیگران که کوله پشتی های خود را بسته بودند تا برای یک روز کامل از خانه بیرون بروند از انها خواسته شد تا ساعت 18 گرینویچ برنگردند.
اروپام**1416**1590
مترجم: صفر سرابیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید