خانه / آموزشی / مقداد: حضور یا خروج ایران از سوریه فقط به دمشق مربوط می شود

مقداد: حضور یا خروج ایران از سوریه فقط به دمشق مربوط می شود‘فیصل المقداد’ روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری روسی ‘اسپوتنیک’ افزود: دولت سوریه از نیروهای هم پیمان و دوست خود از جمله نیروهای روسی و ایرانی، کارشناسان ایرانی و برادرانش در حزب الله، برای کمک در جنگ علیه تروریسم دعوت کرده است و همه آن ها درگیر این جنگ هستند، از این رو حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را نقض نکرده اند، بلکه با هماهنگی کامل دمشق در حال مبارزه با تروریسم هستند.
معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: موضوع خروج نیروهای ایرانی و حزب الله از سوریه قابل بحث و بررسی نیست؛ زیرا این که چه کسی در خاک سوریه باشد و چه کسی نباشد، در چارچوب حاکمیت جمهوری عربی سوریه قرار می گیرد و قابل طرح نیست و به کسی هم اجازه نمی دهیم آن را مطرح کند.
مقداد درباره درخواست روسیه برای خروج کامل همه نیروهای خارجی از سوریه همزمان با آغاز روند سیاسی نیز گفت: من به هیچ عنوان فکر نمی کنم که منظور روس ها، خروج نیروها یا ارتش هایی باشد که به طور قانونی و با موافقت ما وارد سوریه شده باشند. این مسئله منحصرا به دولت سوریه مربوط می شود و موضع علنی روسیه نیز همین است.
وی تاکید کرد: نیروهایی که بدون اطلاع دولت سوریه، وارد خاک این کشور شدند، نیروهای اشغالگر به شمار می روند و به طور مستقیم از تروریسم در سوریه حمایت می کنند.
خاورم**9329**1049انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید