خانه / آموزشی / موج بازداشت ها در عربستان، تاجران و خانواده های شاهزادگان سعودی را فراری داد

موج بازداشت ها در عربستان، تاجران و خانواده های شاهزادگان سعودی را فراری دادبه گزارش ایرنا، شمار زیادی از افرادی که خاک عربستان را ترک می کنند، شاهزادگان معترض به محمد بن سلمان هستند که از ولیعهد عربستان انتقاد کرده یا مخالفت خود را با وی ابراز داشته اند.
براساس گزارش این پایگاه خبری، برخی شاهزادگان سعودی، خاک عربستان را ترک کردند، اما برخی دیگر، به دلیل آن که خروج آنها نیازمند موافقت ولیعهد بوده است، نتوانستند از عربستان خارج شوند.
براساس اطلاعاتی که عربی 21 به دست آورده است، افرادی که از عربستان خارج شدند، ممنوع السفر نبوده و برای خروج از کشور نیازمند موافقت دیوان ولیعهد نبوده اند.
این پایگاه خبری همچنین گزارش کرد: «شاهزاده عبدالعزیز بن عبدالله بن عبدالعزیز» چند روز پیش پس از موافقت ولیعهد سعودی و به دلیل بیماری و مداوای خود، توانست خاک عربستان را ترک کند.
همزمان خبرگزاری رویترز نیز گزارش کرد: در ادامه موج جدید بازداشت ها، برخی از شاهزاده های سعودی مرتبط با خانواده «محمد بن نایف» ولیعهد و شاهزاده «سلطان بن عبدالعزیز» وزیر دفاع پیشین عربستان بازداشت شدند.
ریاض روز یکشنبه اعلام کرده بود، حساب های بانکی تمامی بازداشت شدگان پرونده موسوم به «فساد» این کشور را مسدود خواهد کرد.
کمتیه تازه تاسیس موسوم به « کمیته مبارزه با فساد» عربستان روز یکشنبه اعلام کرد:11 شاهزاده، چهار وزیر کنونی، شماری از وزیران پیشین به همراه تعدادی از تاجران و مسئولان پیشین این کشور را در ارتباط با موضوع فساد و پولشویی بازداشت کرده است.
کمیته تازه تاسیس موسوم به «مبارزه با فساد» عربستان شنبه گذشته با دستور ‘ سلمان بن عبدالعزیز’ پادشاه و به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد تاسیس شد.
در میان شاهزادگان بازداشت شده، اسامی چون «متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز» (وزیر برکنارشده گارد ملی) «ولید بن طلال بن عبدالعزیز» (سرمایه دار معروف) مدیر شرکت سرمایه گذاری هلدینگ (Kingdom Holding Company )، «ترکی بن عبدالله بن عبدالعزیر» امیر پیشین ریاض و « «بکر بن لادن» سرمایه دار و پیمانکار معروف و رئیس گروه پیمانکاری بن لادن دیده می شود.
شبس*9363*1613*مترجم: محمد تدو*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید