خانه / آموزشی / هندی ها به دنبال خرید جت های جدید مسافربری

هندی ها به دنبال خرید جت های جدید مسافربریبه گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از رویترز، شورای بین المللی حمل و نقل هوایی در گزارشی اعلام کرد ترافیک مسافربری هوایی هند در ماه ژانویه سال جاری (دیماه) شاهد افزایش 17.9 درصدی بوده است.
این چهل و یکمین ماه متوالی در رشد دو رقمی بازار هوایی هند محسوب می شود.
راجیو نایان چوبی وزیر حمل و نقل هوایی هند گفت: تا زمانی که قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی زیر 80 دلار باقی بماند، انتظار می رود بازار هوایی هند با رشدی بیش از 15 درصد پیش رود.
وی افزود: متعهد به ساخت فرودگاه های جدید و مدیریت بهتر خدمات هوایی هستیم.
شرکت های هوایی هند به منظور تامین درخواست ها برای پرواز های داخلی و خارجی به دنبال خرید جت های جدید هستند که این امر بازار هوایی هند را به یکی از مهمترین بازار های جهانی برای شرکت هایی مانند ایرباس و بوئینگ تبدیل کرده است.
دینش کسار مسئول فروش شرکت بوئینگ دربخش آسیا اقیانوسیه و هند گفت: هند دارای بیشترین رشد بازار هوایی داخلی در جهان می باشد. ترافیک هوایی این کشور تا بیست سال آینده به رشد خود ادامه خواهد داد.
شرکت بوئینگ در ماه جولای سال گذشته اعلام کرد انتظار دارد شرکت های هوایی هند 2 هزار و 100 فروند هواپیمای جدید به ارزش 290 میلیارد دلار خریداری کنند.
وینی دوب رئیس شرکت جت ایرویز نیز در حاشیه نمایشگاه هوایی ‘ وینگز ایندیا’ که در هند در حال برگزاری است، گفت: انتظار داریم هند 75 هواپیمای جدید بوئینگ خریداری کند.
این شرکت سال گذشته، 75 فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس را خریداری کرد.
سخنگوی شرکت ایر اشیا گفت: ایر اشیا قصد دارد ناوگان هوایی خود را از تعداد 14 فروند به 60 فروند در پنج سال آینده افزایش دهد.
اما اجی سینگ رئیس شرکت اسپایس جت اعلام کرده است که در حال بررسی خرید هواپیما از دو شرکت بوئینگ و ایرباس برای پرواز به مقاصد دورتر مانند اروپای غربی و آمریکا می باشد.
این شرکت نیز در سال گذشته برای خرید 40 فروند بوئینگ 737 مکس 10 با شرکت بوئینگ به توافق رسید.
بلومبرگ روز گذشته در گزارشی جداگانه اعلام کرد شرکت ایندیگو، بزرگ ترین شرکت هوایی هند قصد دارد 50 فروند هواپیمای ایرباس ای 330 خریداری کند.
شرکت های هوایی اقتصادی هند، بیش از 60 درصد از پرواز های این کشور را انجام می دهند.
هند در دو سال گذشته شاهد رشد چشمگیر صنعت حمل و نقل هوایی خود بوده است.
فرودگاه بین المللی «ایندیرا گاندی» دهلی نو، هم اکنون با ظرفیت پذیرش 40 میلیون مسافر در سال یکی از بزرگترین فرودگاه ها در جنوب آسیا است.
فرودگاه بین المللی دهلی نو نیز در سال 2015 بعنوان بیست و ششمین فرودگاه شلوغ جهان از نظر ترافیک مسافران شناخته شده است.
راه آهن و حمل ونقل هوایی در هند بیشترین تعداد مسافر را جابجا می کند.
شبد**آساق**267**1424**1379انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید