خانه / آموزشی / هیچ ملتی مانند مردم فلسطین با رنج و ظلم مواجه نبودند

هیچ ملتی مانند مردم فلسطین با رنج و ظلم مواجه نبودندبه گزارش ایرنا از سفارت ایران در بخارست، «حمید معیر» امروز (جمعه) با بیان اینکه در سال های گذشته سه کنفرانس بین المللی بسیار مهم و کاربردی با عنوان ‘مبارزه با تروریسم’ برگزار شد گفت، سریع تر از آنچه که برخی اندیشمندان در این گردهمایی ها ابراز داشتند، شاهد شکست داعش و برچیده شدن به اصطلاح حکومت تروریستی آنها بودیم.
وی با اشاره به اینکه این کنفرانس ها با همکاری سه جانبه سفارت ایران، مؤسسات مطالعات خاورمیانه رومانی و مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که مطالب مطرح شده در این نشست مقدمه ای برای کنفرانس چهارم بین المللی مبارزه با تروریسم در ماه ژوئن (خرداد / تیر) آینده در بخارست باشد.
وی افزود: در هیچ برهه ای از تاریخ هیچ یک از ملت های جهان مانند ملت فلسطین با چنین رنج و اندوه و اقدام ظالمانه مواجه نبودند به گونه ای که کشوری بطور کامل اشغال و ملتش از خانه و کاشانه رانده شده و به جای آنها گروهی بیگانه از نقاط مختلف جهان به آنجا گسیل و اسکان داده شدند. موجودیت حقیقی یک سرزمین نادیده گرفته شده و موجودیتی جعلی جای آن را گرفته است.
سفیر کشورمان در رومانی افزود: از سال 1948 تا کنون نسل هایی در این منطقه با آوارگی و جنگ زندگی کرده اند نسل هایی که هنوز در نقاط مختلف جهان آواره اند و میراثی که به آنان رسیده چیزی جز رنج، آوارگی، شکنجه و شهادت نیست.
وی گفت: سال گذشته با اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی از سوی ایالات متحده آمریکا موجی از اعتراض ها سراسر دنیا را فرا گرفت و هیچ یک از مجامع بین المللی و کشورهای قدرتمند دنیا از این ایده پوچ حمایت نکرده و آن را مخالف قطعنامه های شورای امنیت و سازمان ملل دانستند. معیر در ادامه اظهار کرد: بدیهی است موضوع قدس شریف از چنان اهمیتی برای مسلمانان و فلسطینی ها برخوردار است که به هیچ وجه حاضر نیستند از آن چشم پوشی کنند. هیچگاه این ایده شوم محقق نخواهد شد و تنها اثر اینگونه موضع گیری ها این است که آتش خشم ملت های مسلمان و نیز فلسطینی ها بر افروخته تر شده و صلح و آرامش در خاورمیانه بر قرار نشود.
وی افزود: تا زمانی که مشکل رژیم غاصب، جنایتکار و کودک کش صهیونیستی حل نشود و فلسطینی ها به حق خود نرسند بطور قطع خاورمیانه روی صلح و آرامش نخواهد دید.
سفیر کشورمان در بخارست با اشاره به بمباران مردم بی گناه یمن و شیوع گسترده بیماری وبا و عدم دسترسی لازم به امکانات بهداشتی و درمانی گفت: وقتی به حامیان عربستان و فروشندگان سلاح به آن کشور برای ادامه جنایات در یمن می نگریم درمی یابیم که آنها همان حامیان اصلی تروریسم در سوریه هستند که خیال ندارند به هیچ وجه از این شیوه زشت و خطرناک برای دستیابی به منافع نامشروع و پیشبرد سیاست های مخرب خود در منطقه دست بردارند.
این نشست در هتل مارشال بخارست با حضور هیأتی از وزارت امور خارجه کشورمان به سرپرستی «مصطفی زهرانی» مشاور امور راهبردی وزیر امور خارجه و برخی صاحبنظران مسائل آسیای غرب و اتحادیه اروپا برگزار شد.
اروپام**436*شبس*1613*انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید