خانه / دسته‌بندی نشده / وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا در نیویورک گفت و گو کردند/ سوریه موضوع اصلی

وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا در نیویورک گفت و گو کردند/ سوریه موضوع اصلیخبرگزاری فرانسه امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر افزود: هیثر نوئرت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای پس از این دیدار اعلام کرد ‘طرفین دوباره متعهد شدند تا تنش عملیات نظامی و خشونت ها در سوریه را کاهش داده و شرایط پیشبرد روند مذاکرات ژنو را مهیا سازند’.
( تا کنون چهار دور مذاکرات درباره جنگ داخلی سوریه در ژنو و تحت نظر استفان دی میستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور این کشور برگزار شده است.)
ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز گفت این دیدار پیرامون همکاری در بحران سوریه، مسائل خاورمیانه و توافق مینسک (آتش بس اوکراین) برگزار شد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره نتیجه این دیدار گفت که در جلسه وزیران حضور نداشته است.
به گزارش ایرنا، وزیران امور خارجه آمریکا و روسیه در حالی دیدار کردند که تنش های دیپلماتیک میان دو کشور اوج گرفته و در آخرین تحولات واشنگتن در واکنش به کاهش تعداد دیپلمات های آمریکا در روسیه، کنسولگری آن کشور در سانفرانسیسکو و دو نمایندگی تجاری مسکو در واشنگتن و نیویورک را تعطیل کرد.
اقدام های متقابل کاخ سفید و کرملین در اخراج دیپلمات ها و بستن اماکن دیپلماتیک یکدیگر، روابط دو کشور را به گفته تیلرسون در پایینترین سطح پس از دوران جنگ سرد قرار داده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مجمع عمومی امسال سازمان ملل شرکت نخواهد کرد.
اروپام**3092**1479
مترجم: سیّد منصور جاوید **ناشر:حسن سالک رضائیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید