خانه / دسته‌بندی نشده / وزیرخارجه انگلیس: در مورد کره شمالی همه گزینه ها روی میز است

وزیرخارجه انگلیس: در مورد کره شمالی همه گزینه ها روی میز استبه گزارش ایرنا، رسانه انگلیسی «ایندیپندنت»درادامه به نقل ازاین مقام ارشد انگلیسی نوشت: پیامد این آزمایش که همانا دستیابی به قابلیت گنجاندن یک کلاهک هسته ای در یک موشک است، «تهدید جدیدی» از سوی رژیم کیم جونگ اون است.
به نوشته این تارنمای خبری، جانسون در ادامه با محکوم کردن رفتار«بی پروای» کره شمالی، در راستای خاتمه دادن به بحرانی که در شبه جزیره کره ایجاد شده است از چین خواست تا فشار اقتصادی شدیدتری بر پیونگ یانگ اعمال کند.
ایندیپندنت گزارش داد: وزیرخارجه انگلیس در ادامه اظهارات خود با اشاره به آن که کره شمالی توان آن را دارد که «حتی با استفاده از سلاح های متداول» بخش های زیادی از کشور همسایه خود کره جنوبی را با خاک یکسان کند، از تمام طرف های درگیر از جمله روسیه،ژاپن و چین خواست تا راه حلی دیپلماتیک برای این بحران پیدا کنند.
به نوشته تارنمای این روزنامه، کره شمالی صبح روزیکشنبه آزمایشی هسته ای انجام داد واین بار بمبی را که چند برابر از بمبی که در سال 1945 به ناکازاکی ژاپن انداخته شد، قوی تر بود، آزمایش کرد.
به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این آزمایش هسته ای، در سلسله ای از توییت ها کره شمالی را کشوری گستاخ نامید که مایه شرمساری و تهدید چین شده است و اضافه کرد : «کره جنوبی دارد به این نتیجه می رسد که مذاکره با کره شمالی راه به جایی نخواهد برد. پیونگ یانگ تنها یک فکر در سر دارد!»
**اروپام**9418**1590
مترجم: آیدا شجاع – انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید