خانه / آموزشی / وزیرخارجه لبنان : خاورمیانه تنها با پایان تروریسم امن خواهد شد

وزیرخارجه لبنان : خاورمیانه تنها با پایان تروریسم امن خواهد شدبه گزارش روزسه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان،جبران باسیل شامگاه دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با « الوزیو نونس» وزیر امور خارجه برزیل در بیروت افزود: در پرونده سوریه ما توافق کردیم که راه حل سیاسی، بهترین راه حل است و تحولات امور باید به سمت انتخابات آزاد باشد و مردم سوریه باید برای ماهیت نظام خود تصمیم بگیرند و حکومت را انتخاب کنند.
وی گفت: لبنان به اندازه کافی از این موضوع (جنگ در سوریه و آوارگان سوری) رنج برده و تنها راه حل ، بازگشت آوارگان و غلبه کامل بر تروریسم در سوریه ، لبنان و همه کشورهای منطقه است.
باسیل افزود: به وزیر خارجه برزیل توضیح داده که اقدامات اسرائیل براساس زورگویی و خروج از قوانین بین المللی و زیر پا گذاشتن قطعنامه های بین المللی است و تا زمانی که اسرائیل به زورگویی هایش ادامه دهد، تنش ها بیشتر می شود و ایده تشکیل دولت فلسطین و صلح بین طرف ها لغو خواهد شد.
وی گفت : آخرین اقدام رژیم صهیونیستی برخورد با مساله قدس بود و جایگاهی که این شهر برای سه مذهب آسمانی دارد، به طوری که این اقدام تاثیر زیادی در ایده همزیستی و پذیرش دیگران در منطقه برجای گذاشته است.
وی اظهارداشت: الگوی اسرائیل براساس تفکرات تروریستی این است که با ایجاد یک کشور بی طرف مخالفت می کند و این درحالی است که لبنان برای صلح و گفت و گو و پایبندی به اصول و قوانین و مشروعیت بین المللی تلاش می کند.
وی تاکید کرد: الگو و روش لبنان صلح و گفت و گو است و الگوی اسرائیل خشونت و زورگویی و خروج از مشروعیت بین المللی است و ما خواستار کمک به لبنان برای توسعه این الگو هستیم.
وزیرامورخارجه برزیل در سفر به منطقه خاورمیانه روز گذشته (دوشنبه) به همراهی «فرانسیسکو ماورو برازیل دی اولاندا» سفیر برزیل در فلسطین درچارچوب بازدید از اراضی اشغالی فلسطین از مسجدالاقصی بازدید کرد.
وی در ادامه سفرش به لبنان با مقامات این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
خاورم**1408** 1064انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید