خانه / دسته‌بندی نشده / چند خبر کوتاه از نیروی انتظامی زنجان

چند خبر کوتاه از نیروی انتظامی زنجان



سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: در پی سرقت منزل در سطح شهر زنجان تیم ویژه ای از کارکنان زبده پلیس آگاهی بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار داده و پس از بررسی جغرافیای زمانی و مکانی جرم موفق شدند در این ارتباط یک سارق سابقه دار را شناسایی کنند.
وی افزود: متهم پس از شناسایی دستگیر شد که در بازجویی های به عمل آمده با مشاهده ادله و مستندات پلیسی لب به اعتراف گشود و به سرقت منزل اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه اموال سرقتی شامل ‘طلاجات، ساعت مچی و وجه نقد’ به ارزش 500 میلیون ریال می باشد گفت: متهم علاوه بر اعترافات قبلی به سرقت فوق نیز اقرار و با کشف نمونه اموال مسروقه، جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.
****
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان همچنین از دستگیری یک کلاهبردار خبر داد و گفت: این متهم با جعل سند یک دستگاه خودروی زانتیا سرقتی را به فروش رسانده بود.
رحمتی افزود: ماموران پلیس آگاهی زنجان این متهم را با استفاده از شگردهای خاص پلیسی دستگیر و جهت ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل کردند که نامبرده در تحقیقات و در مواجهه با مستندات پلیس، راهی جز بیان حقیقت نداشت و به جرم انتسابی معترف شد.
وی اظهار کرد: هنگام خرید و فروش خودرو مشخصات کامل خودرو موتور، شماره شاسی، اتاق و رنگ مدل با اسناد صحیح و کارت خودرو دقیقا مطابقت داده و آدرس دقیق محل سکونت و محل کار خریدار در قرارداد درج شود.
****
جانشین فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری سارقان داخل خودرو خبر داد و گفت: این متهمان به 21 فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کردند.
سرهنگ جعفر کردلو افزود: در پی دریافت گزارش مبنی بر سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در شهرستان زنجان موضوع در دستور کار ماموران انتطامی قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که سارق یا سارقین پس از شناسایی کامل محل پارک خودرو و اطلاع از خلوت بودن محل اقدام به سرقت محتویات داخل خودرو نموده و بلافاصله از محل متواری شده اند.
کردلو افزود: با انجام اقدامات فنی و پلیسی و تلاش ماموران کلانتری 15 شهرستان زنجان در این ارتباط 2 متهم به هویت های معلوم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند و پس از انتقال به مقر انتظامی در بازجویی های به عمل آمده به 21 فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان زنجان اعتراف کردند.
6084/6085
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی



انتهای پیام /*










درباره gohari

پاسخ دهید