خانه / دسته‌بندی نشده / کانادا حملات علیه مسلمانان در میانمار را محکوم کرد

کانادا حملات علیه مسلمانان در میانمار را محکوم کردبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا نگرانی عمیق خود را نسبت به خشونت های شدید علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار که تاکنون فرار هزاران نفر را در پی داشته است، ابراز کرد.
وی در حساب توئیتری خود خاطرنشان کرد که کانادا در قبال فرار آوارگان میانمار و گزارش های مربوط به حملات شدید علیه مسلمانان روهینگیا عمیقا ابراز نگرانی می کند و دفاع از غیر نظامیان برابر حملات ضروری است.
روهینگیایی ها اقلیتی مسلمان در کشور عمدتا بودایی میانمار هستند که میانمار آنها را بنگلادشی و دولت بنگلادش آنها را میانماری می دانند.
کشتار مسلمانان روهینگیایی در میانمار در روزهای اخیر شدت گرفته و این دومین بار در سالجاری میلادی است که خشونت ها علیه مسلمانان، موج عظیمی از آوارگان را به وجود می آورد.
براساس گزارش کمیساریای پناهندگان سازمان ملل، در روزهای اخیر دهها هزار نفر از مسلمانان اقلیت روهینگیایی برای فرار از خشونت ها، با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شده اند.
دولت میانمار اعلام کرده که بیش از 2 هزار و 600 خانه در شمال غرب این کشور و در استان راخین در یک هفته تنش در این استان، در آتش سوخته است.
وضعیت جمعیت حدود یک میلیون و یکصد هزار نفری مسلمانان روهینگیایی و نحوه برخورد با آنها، بزرگ ترین چالش ‘آنگ سان سوچی’ رهبر ملی میانمار است که برخی ها از او به دلیل سکوت برابر نارضایتی‌ های این جامعه اقلیت انتقاد می‌کنند.
شبد**1480**1379
مترجم: غلامرضا رفیع** انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید