خانه / آموزشی / کره شمالی برگزاری رژه قبل از آغاز المپیک زمستانی را تایید کرد

کره شمالی برگزاری رژه قبل از آغاز المپیک زمستانی را تایید کردبه گزارش روز یکشنبه ایرنا این رژه روز هشتم فوریه یک روز قبل از برگزاری مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ 2018 برگزار می شود که مورد انتقاد برخی از کشورها از جمله آمریکا قرار گرفته است.
روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب حاکم کار در کره شمالی نوشته است از برگزاری این رژه به رغم مخالفت های خارجی دفاع می کنیم و انتقادها به هیچ وجه وارد نیست.
کره شمالی تاکید کرده است بهانه برگزاری این مراسم، گرامیداشت ارتش و سالگرد حزب خلق است و در همه جای دنیا کشورها چنین روزی را با برگزاری مراسم ویژه گرامی می دارند.
کره شمالی یک ماه قبل گفته بود قصد دارد این روز را گرامی بدارد اما اکنون این نشریه مشخصا برگزاری این رژه را مورد تایید قرار داده و از آن دفاع کرده است.
روز تاسیس ارتش کره شمالی اصولا در 25 آوریل گرامی داشته می شد اما این کشور از سال های قبل این تاریخ را به هشتم فوریه تغییر داده است و این بار در آستانه بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ در کره جنوبی مراسم آن را برگزار می کند و به همین واسطه مساله از حساسیت بیشتری برخوردار شده است.
نشریه کره شمالی تاکید کرده است گمانه زنی ها درباره این برنامه و ایجاد کشمکش در خصوص آن، کاری بیهوده است زیرا از چند دهه قبل چنین مراسمی در این روز برگزار شده و روز ارتش گرامی داشته شده است و این اصلا ارتباطی با بازی های المپیک زمستانی ندارد.
‘چو میونگ گیون’ وزیر وحدت کره جنوبی گفته است برگزاری این رژه در چنین ایامی یک تهدید محسوب می شود اما کره شمالی اظهارات وی را مورد انتقاد قرار داده و اتهام زدن به ‘پیونگ یانگ’ را نادرست توصیف کرده است.
بیست و سومین دوره مسابقات المپیک زمستانی از 9 تا 25 فوریه (20 بهمن تا 6 اسفند 96) و دوازدهمین دوره رقابت های پارالمپیک زمستانی هم از 9 تا 18 مارس (15 اسفند تا 27 اسفند 96) در شهر ‘پیونگ چانگ’ کره جنوبی برگزار خواهد شد.
در این رقابت ها 22 بازیکن اهل کره شمالی در پنج رشته شرکت می کنند.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید