خانه / آموزشی / کنفرانس بین المللی رسانه ها با حضور ایران در پاکستان گشایش یافت

کنفرانس بین المللی رسانه ها با حضور ایران در پاکستان گشایش یافتبه گزارش ایرنا ‘کنفرانس دو روزه بین المللی خبرگزاری ها’ (ICNA) به مناسبت هفتادمین سال تاسیس پاکستان و با هدف گسترش همکاری خبرگزاری ها در تعامل چندجانبه مقابل چالش های رسانه ای در اسلام آباد آغاز به کار کرد.
کشورهای ‘پاکستان، جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان، بحرین، بلغارستان، چین، مصر، یونان، اندونزی، قزاقستان، لبنان، عمان، قطر، رومانی، عربستان سعودی، سودان، سوریه، تونس و ترکیه’ در این کنفرانس حضور دارند.
نمایندگانی از خبرگزاری جمهوری اسلامی( ایرنا) به عنوان خبرگزاری رسمی ایران و خبرگزاری مهر در این کنفرانس حضور دارند.
این همایش از سوی خبرگزاری رسمی پاکستان (APP) و با موضوع ‘رسانه ها – فرصت ها و چالش های پاکستان’ با تمرکز ویژه بر خبرگزاری ها’ آغاز به کار کرد.
وزیر اطلاع رسانی و میراث ملی پاکستان در سخنانی در آیین افتتاحیه این کنفرانس از رسانه ها خواست تا با خودباوری و مسئولیت پذیری بیشتر، بر اعتماد عمومی بیفزایند.
‘مریم اورنگ زیب’ از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد کرد و از اخبار دروغ به عنوان یکی از چالش های رسانه ها در عصر امروز به ویژه در موضوع امنیت یاد کرد.
وی اضافه کرد: پاکستان طی سه دهه گذشته با چالش تروریسم و ​​افراط گرایی مواجه بوده است و در این مسیر نیز هزینه های زیادی داده است.
وزیر اطلاع رسانی و میراث ملی پاکستان همچنین از رسانه ها به عنوان عامل ایجاد و گسترش صلح در جهان یاد کرد و افزود: رسانه ها در منطقه ما عمدتا به موضوعات سیاسی تمرکز کرده اند که دیگر بخش ها نظیر فرهنگ و آداب و رسوم ملت ها و نزدیکی ملت ها و اقوام به یکدیگر ممکن است مورد غفلت قرار گیرد.
‘مسعود ملک’مدیر عامل خبرگزاری پاکستان (APP) نیز در این همایش، از این کنفرانس به عنوان فرصتی برای تعامل و تبادل تجربیات و اطلاعات روزنامه نگاران و رسانه ها و گسترش ارتباطات رسانه ای و زمینه های همکاری یاد کرد.
وی ادامه داد: در جهان امروز که به عصر ارتباطات دیجیتال شهرت یافته است، نقش خبرگزاری ها و رسانه ها در گسترش صلح و دوستی میان ملت ها انکارناپذیر است.
به گزارش ایرنا در این کنفرانس دو روزه در خصوص کریدور اقتصادی چین -پاکستان (CPEC)، ارتباطات رسانه ای، چالش های خبرگزاری ها و نقش خبرگزاری ها در عصر دیجیتال و همکاری متقابل تبادل نظر می شود.
آساق**6125**1663**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید