خانه / آموزشی / گفت وگوی تیلرسون با لاوروف و چاووش اوغلو درباره عملیات نظامی در عفرین

گفت وگوی تیلرسون با لاوروف و چاووش اوغلو درباره عملیات نظامی در عفرینبه گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که تیلرسون روز شنبه به صورت تلفنی با ‘سرگئی لاوروف’ و ‘مولود چاووش اوغلو’ وزرای امور خارجه روسیه و ترکیه گفت وگو کرد.
جزئیاتی از محتوای این گفت وگوها منتشر نشده است اما وزارت خارجه آمریکا پیش تر در پیامی مستقیم به طرف های درگیر خواسته بود که از افزایش تنش پرهیز کنند.
این تماس های تلفنی درحالی انجام شد که واشنگتن به دلیل حمایت از نیروهای شبه نظامی در سوریه که غالبا کرد هستند، روابط پرفراز و نشیبی داشته است.
ترکیه اعلام کرده که عملیاتی به نام «شاخه زیتون» را در مرزهای جنوبی خود با سوریه و علیه شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) و اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) و همچنین داعش آغاز کرده است.
جنگنده های ارتش ترکیه روز شنبه برخی از مواضع متعلق به گروه های کرد را در اطراف عفرین بمباران کردند. ترکیه گروه های کردی را با حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) مرتبط می داند.
درهمین حال، تصاویری ویدیویی منتشر شده است که نشان می دهد چندین کامیون حامل خودروهای زرهی و تانک از دروازه مرزی ئونجوپینار استان کیلیس ترکیه به سمت عفرین سوریه حرکت کردند.
این خودروها به سمت شهر «اعزاز» در سوریه که تحت کنترل ترکیه قرار دارد، رفتند.
«بینالی ییلدریم» نخست وزیر ترکیه گفته که احتمال دارد امروز یکشنبه عملیات زمینی در عفرین آغاز شود.
شبک**9423**1392**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید