خانه / آموزشی / 394 نفر به اتهام همکاری با گروه گولن در ترکیه بازداشت شدند

394 نفر به اتهام همکاری با گروه گولن در ترکیه بازداشت شدندبه گزارش روز دوشنبه ایرنا، در ادامه تحقیقات از عوامل مرتبط با گروه گولن، با دستور دادستانهای مقیم در شهرهای آنکارا، استانبول، اسکی شهیر، ترابوزان، ازمیر، آنتالیا، الازیغ، بورسا، سامسون، قونیه، باتمان، آیدین و کایسری 394 نفر از جمله چند فعال اقتصادی بازار بورس، کارمندان و پلیس اداره امنیت، معلم، سرباز وظیفه و نظامی درجه دار، روحانی مسجد و افسر عالیرتبه امنیتی به اتهام همکاری با گروه گولن طی هفته گذشته توسط پلیس ضد ترور ترکیه دستگیر شدند.
مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را نزدیک 170 هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای 15 جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.
ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن(فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای(25 تیرماه سال 1395) را سازماندهی کرده است.
در کودتای 15 جولای سال 2016 (25 تیرماه 1395) ترکیه 249 نفر کشته و 2 هزار و 193 نفر نیز زخمی شدند.
محاکمه عوامل کودتای نافرجام 15 جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.
خاورم/1905انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید