خانه / آموزشی / 63 درصد ساکنان سرزمین های اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو هستند

63 درصد ساکنان سرزمین های اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو هستندبه گزارش خبرگزاری معا، قرار است، پلیس رژیم صهیونیستی در سه هفته آینده، نتیجه تحقیقات خود را درباره پرونده فساد نتانیاهو در خصوص موضوع دریافت رشوه و پرونده مربوط به صاحب امتیاز روزنامه «یدیعوت آحارانوت» بیان کند.
تاکنون، پلیس اسرائیل چندین بار نتانیاهو و همسرش را به دلیل اتهام در پرونده فساد بازجویی کرده است.
آخرین دور این بازجویی ها به 24 آذرماه 96 باز می گردد، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای هفتمین بار در یک سال گذشته، از سوی بازپرسان مرکز تحقیقات پلیس اسرائیل بازجویی شده است.
در همین حال، تجمع اعتراضی برای برکناری نخست وزیر رژیم صهیونیستی و تسریع در روند تحقیقات فساد وی، از چندین ماه پیش در تل آویو و دیگر سرزمین های اشغالی آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
پلیس اسرائیل در این باره پیشتر اعلام کرده بود،اتهام نتانیاهو مربوط به پرونده های مختلفی است: مورد نخست مربوط به فساد در پرونده خرید زیردریایی از آلمان، مورد دوم به دریافت رشوه شامل سیگار، مشروبات گران قیمت الکلی است که نتانیاهو و خانواده اش از دو تاجر به نام های «جیمز باکر» تاجر و میلیاردر استرالیایی و «آرنون میلچن» تاجر استرالیایی-آمریکایی دریافت کرده اند.
پرونده سوم نیز مربوط به توافق نخست وزیر رژیم صهیونیستی با «آرنون موزیس» صاحب امتیاز روزنامه «یدیوت آحارانوت» به عنوان یکی از بزرگ ترین روزنامه های اسرائیلی است.
براساس این توافق، این روزنامه متعهد می شد، در قبال اعمال محدودیت نتانیاهو بر فعالیت روزنامه اسرائیل هیوم (اسرائیل امروز)،‌ اخبار بهتری از نخست وزیر اسرائیل را پوشش دهد.
نتانیاهو نخستین مقام بلندپایه اسرائیلی نیست که با تحقیقات و بازجویی کیفری روبه رو شده است.
«ایهود اولمرت» نخست وزیر پیشین این رژیم در سال 2014 به جرم ارتشاء محکوم شد و «آریل شارون» نیز در دوران نخست وزیری به اتهام دریافت رشوه و تخلفات مالی تحت بازجویی قرار گرفته بود.
شبس**9363*1613* مترجم: محمد تدو*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید